«Джерельна - світанкова, українська рідна мова» (До Дня рідної мови)

2020-02-20

/Files/images/P2160350.JPG

«Рідна мова дорога людині, як саме життя», - так говорить народна мудрість.

…Своя співуча мова; свій національний код…

Мова – душа народу! А душа – корінь життя. Сьогодні ми маємо думати про свій корінь, про те без чого не мислиться жоден народ. Не треба і довго роздумувати та доводити, що українська мова – одна з найбільших і найдавніших слов’янських мов.

Мова первісних людей була дуже бідною. Складалася з небагатьох слів, що супроводжувалися жестами, мімікою. Та йшов час, змінювалася людина, змінювалася її мова. Багато людей доклали зусиль, щоб сьогодні ми з вами могли читати й писати.

Мова – це голос народу. Вона є своєрідною картою, в якій закарбовано пам’ять усіх поколінь, історію народу, його родовід, закони предків. Втрата мови призводить до зникнення нації.

/Files/images/P2160356.JPG

Наше історичне право відродити рідну мову і піднести її на рівень, гідний народу, який в усі часи був щедрий на світових геніїв: Іван Котляревський, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Леся Українка, Панас Мирний, Михайло Коцюбинський.

Українська мова належить до високорозвинених мов світу. У далекому 1934 році у Франції відбувся Всесвітній конгрес мовознавців світу. На ньому від діаспори були українці з усіх континентів. Конгрес визначив, що наймелодійнішою є італійська мова. Другою визначено українську мову, серед європейських мов за милозвучністю.

Ми, українці, повинні пишатися з того, що нашу мову так високо оцінив Всесвітній конгрес знавців мов.

/Files/images/P2160353.JPG

21 лютого - це День святкування нашої рідної мови. В інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено книжкову виставку «Джерельна, світанкова, українська рідна мова» (До Дня рідної мови). Виставка зацікавить книжковими мовознавчими виданнями (історичними, різновидами словників, посібниками для вступників та підручниками з українського ділового мовлення) та ознайомить читачів з виникненням та розвитком української мови. Кожна книга з виставки може стати настільною для службовця і студента, ділової людини і школяра та не зайвою вона буде в кожній культурній родині.

Напередодні свята мови бібліотекар Байрак Л.І. для відвідувачів та користувачів біля виставки провела коментований перегляд літератури. Увагу присутніх направила на шанобливе ставлення до нашої мови та не засмічувати іншомовними словами милозвучність та мелодійність мови. Для молодого покоління була запропонована мовознавча вікторина «Юний мовознавець», на запитання якої, слухачі чітко та змістовно давали обгрунтовані відповіді, за які одержали заохочувальні призи. На закінчення зустрічі зачитали вислови про мову відомих письменників - літераторів О.Гончара, В.Сухомлинського, Л.Забашти.

/Files/images/P2160359.JPG

Своєї мови не цурайтесь,

Ні в грізні ні в щасливі дні,

Любіть її завжди, пишайтесь

Хай долі будуть у вас ясні!

Кiлькiсть переглядiв: 299

Коментарi