«Чути – це більше, ніж розуміти слова…» (до 130-річниці від дня народження Карела Чапека чеського прозаїка, фантаста, драматурга (1890-1938).

2020-01-09

/Files/images/IMG_20200109_152857.jpg

З нагоди відзначення 130-річниці від дня народження чеського прозаїка, фантаста та драматурга Карела Чапека (1890-1938) в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» на кафедрі юнацтва була оформлена поличка у фонді «Чути – це більше, ніж розуміти слова…». Користувачі ознайомилися з біографією та творами відомого фантаста.

Він більше відомий як автор двох блискучих сатиричних п’єс – «Россумскіе універсальні роботи», що принесла словесних роботів в англійську мову, і «З життя комах», написана з його братом Йозефом. Ці п’єси втілюють критику Чапека технологічних і матеріалістичних надмірностей. В інших його п’єсах, наприклад, «Засіб Макропулоса» висміюються людські пошуки безсмертя і сильне бажання отримати титанічну силу. Твір Чапека «Сила і слава» засуджує тоталітаризм і війну. Він також писав філософські романи «Гордубал», «Метеор», «Звичайне життя», які носять глибокий і навіть містичний характер.

Найвідоміші твори Карела Чапека: збірки оповідань та казок, роман «Війна з саламандрами», п’єси «Біла хвороба», «Мати», «З життя комах», «Засіб Макропулоса», «R.U.R.». Він вигадав та поширив слово «робот».

/Files/images/IMG_20200109_153010.jpg