"Присвячується Вам!" (до 90-річчя від дня народження Б.Ш.Окуджави)

2014-05-07

/Files/images/PC150018н.JPG

В Апостолівській районній бібліотеці було проведено літературно-музичний вечір «Присвячується Вам!» , приурочений до 90-річчя від дня народження поета, письменника, виконавця власних пісень Булата Шалвовича Окуджави (1924-1997). Захід проходив в рамках клубу «В колі друзів» для людей похилого віку. Присутні з великим інтересом прослухали розповідь бібліотекаря відділу обслуговування Тимошенко В.С. про життєвий та творчий шлях відомого барда, та з задоволенням дивились відеозаписи прекрасних пісень Булата Шалвовича, які звучали і звучать по радіо, з теле- і кіноекранів. Це був затишний, домашній бард, що вмів без пафосу говорити про головне і другорядне. Всього у Окуджави близько півтори сотень пісень. Вони – про любов і надію, про безглуздість війн, про віру в торжество розуму і мудрості. Пісні Окуджави і на його вірші звучать в більш ніж 80-ти фільмах. Пісні, що звучали в кінофільмах, надавали кращим з них додаткову чарівність. Важко уявити, наприклад, «Біле сонце пустелі», «Солом’яний капелюшок», «Білоруський вокзал», «Ключ без права передачі», «Ати-бати, йшли солдати» та інші. без пісень Окуджави. Булат Шалвович брав активну участь у політичному житті країни з початком перебудови. До глибини душі вразили присутніх вірші Булата Шалвовича, які підкреслюють його активну демократичну позицію та зацікавили прозові твори: повість «Ковток свободи», романи «Подорож дилетантів», «Побачення з Бонапартом» та інші.