Виставка-ім'я "Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич" (до 70-річчя від дня народження С.А.Алексієвич)

2018-05-29

/Files/images/Алексиевич.JPG

Виставка – ім'я «Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич»

до 70 – річчя від дня народження письменниці

Світлана Олександрівна Алексієвич (нар. 31 травня 1948, Станіслав) — відома білоруська письменниця та публіцистка українського походження, творчість якої нерозривно пов'язане з найбільш гострими соціальними і політичними питаннями сучасності. При цьому всі книги Світлани Алексієвич так чи інакше присвячуються суспільним проблемам Східної Європи: «У війни не жіноче обличчя», «Останні свідки. Соло для дитячого голосу Останні свідки. Соло для дитячого голосу», «Чорнобиль: хроніка майбутнього», «Час second-hand (кінець червоної людини)», «Цинкові хлопчики».

8 жовтня 2015 року Світлану Алексієвич було відзначено Нобелівською премією з літератури «за її багатоголосу творчість — пам'ятник стражданню і мужності у наш час». Вперше за півстоліття премія була присуджена письменникові, який переважно працює в жанрі документальної літератури; при цьому вперше Нобелівська премія з літератури присуджена професійному журналісту. У 2017 р. Світлана Алексієвич висловила засудження стосовно Російської експансіоністської політики до України і Білорусі, Війни Росії проти України.

Книги Світлани Алексієвич видавались в Росії, Україні, США, Німеччині, Великій Британії, Японії, Швеції, Франції, Китаї, В'єтнамі, Болгарії, Індії та інших країнах. Вона є автором сценаріїв 21 документального фільму та трьох театральних п'єс. Вистави за її книгами ставили у Франції, Німеччині, Болгарії. Хоча Світлана Алексієвич отримала грандіозну популярність в багатьох розвинених країнах світу, на пострадянському просторі її твори не завжди сприймають позитивно. Документальна література не терпить брехні, а правда, як показують відгуки про книжки Світлани Алексієвич, подобається далеко не всім. Автора часто критикують за надмірну зухвалість, пацифізм і натуралізм. За те, що її гола правда не враховує геополітичних нюансів і інтересів країни. Не можна не визнати літературний талант письменниці, про який говорять хоча б численні нагороди, в тому числі Нобелівська премія з літератури, Національна премія критики США, премія Гердера (Німеччина) і Орден Мистецтва і літератури (Франція).

Запрошуємо користувачів КЗК «АМБ» ознайомитися в виставкою – іменем «Нобелівський лауреат Світлана Алєксієвич», підготовленою бібліотекарем кафедри юнацтва з нагоди відзначення 70 – річчя від дня народження письменниці.