Єврогодина «Зближення з Європою» (до Дня Європи в Україні та країнах Європейського Союзу)

2018-05-15

/Files/images/євр7.jpg/Files/images/євр6.jpg/Files/images/євр5.jpg/Files/images/євр4.JPG/Files/images/євр3.jpg/Files/images/євр2.jpg/Files/images/євр.1.jpg

Європа – наш спільний дім

19 травня 2018 року Україна відзначає День Європи. Шлях України у майбутнє – це шлях, яким іде об’єднана Європа.

З метою формування духовних потреб молоді, її зацікавленості в євроінтеграційних процесах, вивчення історичної та культурної спадщини народів Європи, їх соціально – економічного розвитку та з нагоди святкування Дня Європи в Україні на кафедрі юнацтва КЗК „Апостолівська міська бібліотека” було проведено 15.05.2018 єврогодину «Зближення з Європою» для учнів 52 групи ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів». Бібліотекар кафедри юнацтва Л.Зінов’єва розповіла про відзначення Дня Європи в Україні та країнах Європейського Союзу, що основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року, що й стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. Ми, українці – частина сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України, яка на один крок стала ближче до Європи, адже опівночі на 11 червня 2017 року громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн – членів Шенгенської угоди. Щоб відкрити для себе Європу і краще пізнати європейський простір учні здійснили віртуальну подорож Євросоюзом та відповіли на питання вікторини «Що ти знаєш про ЄС?». Присутні також ознайомились з виставками «Європа – наш спільний дім» та «Німеччина – країна філософів, музикантів і письменників», оформленими бібліотекарем абонементу В.Тимошенко до Дня Європи і Року української мови у Німеччині та німецької мови в Україні. Єврогодина надала можливість учнівській молоді усвідомити, що, українці – європейська нація, і показала спільність історичної долі та соціокультурних цінностей народів Європи.

На завершення заходу пролунали Гімн Європи – «Ода радості» з Дев’ятої симфонії Бетховена, святкові вітання та побажання всім присутнім чистого неба над головою, спокійного й радісного життя, добра, миру та злагоди ! Нехай у світі завжди панують тепло і щирість стосунків між людьми! Живімо з Європою!