Бібліотечний урок «Знайомство з бібліотекою»

2018-03-23

/Files/images/f/IMG_5619.JPG

Бібліотека (грец. бібліо — «книжка» і тека — «сховище», «скриня») — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, проводить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.

З метою формування інформаційної та бібліотечно-бібліографічної культури учнів, ознайомлення дітей з бібліотекою, залучення підлітків до читання книг бібліотеки, навчання їх користуватись бібліотекою, виховання любові до книги та бережливо ставлення до неї, в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» відбувся бібліотечний урок «Знайомство з бібліотекою». Бібліотекар кафедри юнацтва Людмила Зінов’єва розповіла учням 9 – А класу Апостолівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (кл.кер. Рябченко О.В.), що міська бібліотека – невід’ємна частина, своєрідна духовна скарбниця та інформаційна база рідного міста. Основне завдання бібліотеки – забезпечити збереження та поповнення бібліотечних фондів, їхнє комплексне розкриття та доступність. Бібліотека здійснює інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування користувачів, а кафедра юнацтва допомагає в навчальному процесі підліткам та молоді, здійснюючи обслуговування користувачів юнацького віку від 15 до 28 років, зокрема старшокласників Апостолівських загальноосвітніх шкіл. Також надає консультативну та практичну допомогу, приймає участь у соціологічних дослідженнях, організовує масові заходи і проводить популяризацію літератури: презентації книг, книжкові виставки, тематичні полички, вікторини, зустрічі з цікавими людьми, тематичні вечори, уроки державності та патріотизму, відео – години тощо. Під час проведення уроку – екскурсії по бібліотеці було звернено увагу школярів на відкритий доступ та схеми розміщення книжкового фонду, основні розділи книжкового фонду відповідно до "Таблиць бібліотечно-бібліографічної класифікації" (скорочено ББК); виставки, тематичні полиці, довідкові, бібліографічні, інформаційні видання, нові надходження, правила користування каталогами, схеми-алгоритми різних варіантів пошуку інформації тощо. На закінчення заходу бібліотекар провела вікторину, побажала учням бути активними читачами нашої бібліотеки та підібрати собі книжечки до душі.

Бібліотека чекає з радістю Вас!