"ЧИТАЙТЕ НОВИНКИ"

2018-03-14

/Files/images/P3140086.JPG

Шановні любителі книги! На початку березня 2018 року фонд інформаційно – краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» поповнився новими книгами. Усі видання виключно українською мовою.

До Вашої уваги «Українське слово для всіх і для кожного». У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ «Роздуми й коментарі» відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні. Підручник підходить для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.

Нову книжку Юрія Шаповала «Торкнутись історії» склали його вже переважно опубліковані раніше есеї, газетні дописи та інтерв’ю, присвячені окремим темам і постатям історії України ХХ століття. Серед чеснот книжки – наявність покажчика (що для публіцистичних видань, на жаль, не є правилом) та чимала кількість ілюстрацій, із яких багато підібрано спеціально для неї, в першодруках їх не було.

Книга «Українське народне вбрання» розповідає читачеві про оригінальні зразки традиційного вбрання українців кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому багатстві і розмаїтті. З іграшками, створеними з тканин і ниток, з глини, дерева, трави, соломи і навіть сиру, з їх локальним розмаїттям знайомить видання «Українська народна іграшка», багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства НАН України (м. Львів), Музею Михайла Грушевського (м. Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

Мирослав Дочинець - великий автор, книгами якого зачитуються багато людей. Працює в філософсько-психологічному напрямку. Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, так як письменник вміє показати читачеві живу людську душу у всій її красі і щирості. «Мафтей. Книга, написана сухим пером» та «Синiй зошит» тапер також займають гідне місце в нашій бібліотеці.

Довгими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, не обійтись без історій. Роман Марти Холл Келлі «Бузкові дівчата» про трьох дівчат, життя яких неймовірним чином перетинається у роки Другої світової війни. Їх історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Це захоплива книжка про подолання мирними людьми тих випробувань, з якими їх зіштовхнула війна.

Привертають увагу твори українських письменників Людмили Таран «Крила Магдалини» і Миколи Хомича «Територія брехні».

Книга подружжя Дяченків, Марини і Сергія − «Самум», об’єднує у собі різні повісті, оповідання та роман «Одержима».

Ім'я Івана Федоровича Драча відомо не лише в Україні, а й далеко за її межами. Поезія його виразно сучасна, масштабна, інтелектуальна, емоційно насичена, вона дозволяє читачеві повернутися в минуле, зазирнути в майбутнє, спонукає перейнятися тривогами нашого часу. За сценаріями Драча свого часу було створено низку справді культових фільмів - «Криниця для спраглих» (1965), «Камінний хрест» (1968), «Пропала грамота» (1972) та ін. Переконатися в цьому читач має змогу за допомогою збірок «Сатирикон» та «Криниця для спраглих. Кіно»

Проект "Добробати" - це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан - усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів. Про історію подвигу батальйонів, що врятували країну Ви маєте змогу ознайомитися прочитавши книгу.

В основі роману-трилера відомого письменника Сергія Лойко «Рейс» покладено реальні події. Посеред кривавої війни, розв’язаної Росією, головний герой Сергій Альохін спочатку самостійно, а потім із допомогою американської журналістки розслідує обставини загибелі своєї родини – дружини і двох маленьких доньок, що летіли в пасажирському «Боїнгу», збитому над Донбасом. Текст роману написаний напрочуд легко та читається на одному подиху, зі змістом звичайно важче, осягнути таку неймовірну кількість жертв серед цивільних неможливо.

Запрошуємо всіх бажаючих до інформаційно - краєзнавчого відділу на ознайомлення з книжковими новинками!

/Files/images/P3140089.JPG