«Ясна зоря нашого письменства» (До 115-річчя від дня народження Ю.І. Яновського, українського письменника і драматурга)

2017-08-23

/Files/images/venV-2He_sA.jpg

27 серпня, 115-ть років тому народився Юрій Іванович Яновський - уроджений інтелігент і представник роду Гоголів-Яновських, талановитий майстер, проникливий мислитель, тонкий і невиліковно закоханий у море лірик, витончений романтик, вихований на кращих традиціях світової класики. "...Юрія Яновського не сплутаєш ні з ким", - відзначає літературознавець Борис Якубський. Це «один із найяскравіших представників неоромантичної течії», «романтик за світовідчуттям і стилем». Художні здобутки Яновського дають право фахівцям визнати його безсумнівним новатором в українській літературі першої половини XX століття. Його ім'я належить до найпомітніших у той непростий період, його художня спадщина - мальовнича класика. Кращі з його творів перекладені і опубліковані в Болгарії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Австрії, Італії, Франції.

З 23 серпня 115-у річницю з дня народження Юрія Яновського читальний зал КЗК «Апостолівська міська бібліотека» вшановує персональною книжковою поличкою. Запрошуємо відвідувачів ознайомитися з життєвим шляхом та творчістю видатного українського письменника.