«Іван Єфремов: грані майбутнього» (до 110-річчя від дня народження Івана Єфремова, російського фантаста)

2017-04-22

/Files/images/20170419_161837.jpg

22 квітня 2017 року виповнилося 110 років від дня народження Івана Антоновича Єфремова – російського фантаста, письменника, науковця, енциклопедиста, мандрівника, археолога, палеонтолога, засновника сучасної тафономії, який у 19 років здійснив своє перше наукове відкриття, а в 30 - став доктором наук.

Саме з цього приводу у стінах Апостолівської міської бібліотеки наприкінці квітня діє виставка його творів під назвою «Іван Єфремов: грані майбутнього». Читачі кафедри юнацтва та гості книгозбірні мають змогу поринути у світ незвичайних пригод і подорожей, ознайомитися з життям та творчістю письменника, результатами різних геологічних і палеонтологічних експедицій, в яких брав участь науковець. Найвідоміші твори письменника - «Тінь минулого», «Діамантова труба», «Обсерваторія Нур-і-Дешт», «Зоряні кораблі», «Адове полум'я», «Туманність Андромеди», «Серце змії», «Лезо бритви», «П'ять картин», «Година Бика», «Таїс Афінська». За його однойменним романом створено фільм Є. Шерстобитова «Туманність Андромеди» (1967). Іван Єфремов був нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора (1945) за заслуги в палеонтології, Орденом Трудового Червоного Прапора (1968) за заслуги в розвитку радянської літератури, Орденом «Знак Пошани» та отримав Сталінську премію другого ступеня (1952) за книгу «Тафономія і геологічний літопис».