«Пам’яті закатованих у нацистських таборах» (до Міжнародного дня визволення в’язнів з концтаборів)

2017-04-14

/Files/images/DSC08203.JPG

14 квітня до читального залу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» на тематичну бесіду завітали учні АЦППРК групи 12 КУХ разом із учителем історії Отирко О.П. З розповіді вчителя та провідного бібліотекара Байрак Л.І учні дізналися, що цю пам'ятну дату встановлено за рішенням Організації Об'єднаних Націй 11 квітня тому, що в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд, довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання. Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім – «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф». У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів, багато з інтернованих до смерті піддавалися медичним експериментам.

/Files/images/DSC08193.JPG

Під час заходу учні вшанували пам'ять усіх жертв нацистських катівень, концтаборів, в’язниць, гетто, ознайомилися з тематичним переглядом літератури.

Пам'ять про страждання, що випали на долю в’язнів концтаборів священна. Її збереження є запорукою того, що подібне не повториться знову.

/Files/images/DSC08197.JPG