«Архітектурна рапсодія України» (до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць)

2017-04-18

/Files/images/1804.jpg

18 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день історії та культури. В Україні в цей день також щорічно святкують День пам'яток історії та культури України. Перші об’єкти, що знаходяться на території України, були занесені в список в 1990 році на 14-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З них шість включені в список за культурними критеріями і один об’єкт – за природними, а саме:

культурні пам’ятки

· «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» (1990 р.);

· «Ансамбль історичного центру м. Львів» (1998 р.);

· «Геодезична дуга Струве» (2005 р., транскордонний геодезичний об’єкт ”Дуга Струве” було номіновано від 10 європейських країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Молдови та України. 4 геодезичні пункти ”Дуги Струве” знаходяться на території України - ”Баранівка”, ”Катеринівка”, ”Фельштин” (Хмельницька область) та ”Старонекрасівка” (Одеська область);

· «Резиденція Буковинських митрополитів та Далмації» (нині - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) (2011 р.);

· «Давнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. до н.е. - 14 ст. н.е.)» (2013р.);

· «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі та України» (2013 р., транскордонний серійний українсько-польський об’єкт).

природні пам’ятки

· «Букові праліси Карпат та древні букові ліси Німеччини» (2007 р., транскордонний українсько-словацько-німецький об’єкт).

За ініціативою відділу державної служби охорони культурної спадщини було розроблено Державну програму щодо збереження і подальшого використання середньовічних замків та дерев’яної архітектури. З нагоди святкування Дня пам’яток історії та культури організовують Програми національного відродження, які спрямовані на залучення благодійних фондів.

/Files/images/29129.jpg

З цієї нагоди бібліографом Демченко В.А. в читальному залі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» було підготовлено медіа калейдоскоп для всіх присутніх користувачів. Він вміщує в себе коротку інформацію про святковий день та фото історичних пам’яток нашої неймовірної Батьківщини.