«Літератор доби» бібліографічний огляд (до 130 – ти річчя від дня народження Миколи Хвильового, українського прозаїка)

2023-12-13

/Files/images/hviloviy/IMG_20231213_110239.jpg

Бібліографічний огляд

«Літератор доби»

(До 130 – ти річчя від дня народження Миколи Хвильового, українського прозаїка)

/Files/images/hviloviy/IMG_20231213_110352.jpg

«Істинно: Хвильовий. Сам хвилюється, і нас усіх хвилює, п’янить і непокоїть, дратує, знесилює і полонить. Аскет і фанатик, жорстокий до себе і до інших, хворобливо вразливий і гордий, недоторканий і суворий, а часом ніжний і сором’язливий, химерник і характерник, залюблений у слово, у форму , мрійник».

В.Коряк

/Files/images/hviloviy/IMG_20231213_112139.jpg

Саме ці слова про Миколу Хвильового ( справжнє прізвище Микола Фітільов). Народився 13 грудня 1893 року в селищі Тростянець Охтирського повіту Харківської губернії в учительській родині. Біографія Хвильового, в якій і досі є чимало невідомого та сумнівного, виглядає як захоплююча інтрига. На жаль свою автобіографію письменник не завершив. Невідомою залишається й доля особистого архіву.

До 130- річчя від дня народження Миколи Хвильового в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографічний огляд «Літератор доби», допоможе поринути в життєво – творчий шлях письменника. Основу даного огляду становлять біографічні факти з життя Миколи Хвильового та сторінки літературних творів письменника: «Санаторійна зона», «Арабески», « Я (Романтика)», «Мати», «Синій листопад» та інші цікаві твори неперевершеного майстра прозових творів.

/Files/images/hviloviy/IMG_20231213_110332.jpg