«Крізь відстань літ…» (120 років від дня народження Валер’яна Петровича Підмогильного (1901-1937), українського письменника - 2 лютого)

2021-02-01

/Files/images/підмогильний.jpg

Валер'ян Петро́вич Підмоги́льний (2 лютого 1901, Писарівка — 3 листопада 1937, Сандармох) — український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Його сміливість полягала не в лозунгах, клятвах та зізнаннях у любові до України. Він був настільки талановитим у своєму жанрі психологічно-модерністської прози, що зумів саме завдяки рівню літературного мистецтва протистояти тоталітарній системі тих часів. Він говорив мовою літературного стилю та сюжету, сутністю своїх героїв про Голодомор, вибір між патріотизмом справжнім та «ура-патріотизмом», про людяність, що вище за будь-яку ідеологію.

Відео-спогад підготовлено бібліотекарем відділу абонементу Тимошенко В.С. та розміщено на сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/apostolovebiblioteka