Мовознавчий діалог «Рідна мово, ти квітуєш пелюстками слова» (до Дня рідної мови)

2021-02-17

/Files/images/IMG_20210205_104955.jpg

Найхарактерніша ознака індивідуальності народу – це його мова. Саме в мові відбито характер народу, його тисячолітню історію. Мова – це глибина тисячоліть. Це найдорожчий скарб переданий нам сотнями попередніх поколінь, злеліяних у пісні, в переказі, в приказці. Мова – це душа народу. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.

Спілкуючись нею, співаючи нею, читаючи та пишучи нею,виправляючи свої помилки та вдосконалюючи її, тоді вона дійсно має змогу розвиватись – «як парость виноградної лози …»

До Міжнародного дня рідної мови провідним бібліотекарем Байрак Л.І. інформаційно – краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» підготовлено відео – презентацію мовознавчий діалог «Рідна мово, ти квітуєш пелюстками слова». З презентації можна дізнатися, що наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною, що українська мова не зникла, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. Доповненням є святкова книжкова виставка «Наша мова калинова». До уваги користувачів пропонується на виставці розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, ряд публіцистичних статей у періодиці, які присвячені рідній мові. Увагу привертають підбірки поетичних творів, що утверджують рідну мову як творця духовного відродження української нації, а також велика підбірка афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову. Підготовані джерела ознайомлять присутніх з красою рідного слова, навчать любити та шанувати рідну мову. На виставці представлено документи з фонду КЗК «Апостолівська міська бібліотека». Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Згідно цієї тематики15 лютого для учнів 8-а та 8-б класів ЗОШ №1 провідний бібліотекар Байрак Л.І. провела пізнавальну годину «Ти могутня рідна мова». Ведуча заходу розповіла присутнім про витоки та історію рідної мови, про її значення в житті людини, ознайомила присутніх з тематичною викладкою книжкових видань про рідну мову. У ході тематичної зустрічі учні приймали активну участь в конкурсах «Мовне асорті», «Редактор», «Словникар», «І чужому навчайтесь і свого не цурайтесь». Влучно та змістовно відповідали на питання мовознавчої вікторини «Країна мовних цікавинок». Захід супроводжувався читанням учнями поезії про рідну мову відомих поетів./Files/images/IMG_20210215_094545.jpg

Найактивніші учасники були нагороджені солодкими призами.

Мужай, прекрасна наша мово,

Серед прекрасних братніх мов.

Цвіти над нами веселково,

Як мир, як щастя, як любов!

/Files/images/IMG-57fd20cf9e68a2420f824e1588060cde-V.jpg

.