«Поезія- це містичне спілкування з красою і я хочу ділитися цим щастям» (до 95-річчя від дня народження Віри Остапівни Вовк (Селянська), української письменниці, літературознавчині, драматургині і перекладачки, лауреатки Шевченківської премії)

2021-01-04

/Files/images/vovk.jpg

2 січня 2021 року виповнюється 95 років Вірі Остапівні Вовк,

українській письменниці, літературознавчині, драматургині і перекладачкі творів.
З нагоди цієї дати в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» кафедрою юнацтва підготовлена відео-виставка персоналія під назвою «Поезія- це містичне спілкування з красою і я хочу ділитися цим щастям».
На еміґрації і в Україні авторка видала чималу кількість книг поезій, а також прози театральних п’єс та перекладів з іноземних мов на українську. Її творча діяльність була нагороджена визначними преміями. Вона отримала літературні премії імені Івана Франка в Чікаґо (1957, 1979, 1982) і Києві (1990), як також премію Благовість (2000). На сьогодні творчий доробок Віри Вовк широкий і багатогранний, який налічує понад 100 видань поезії, прози, драматургії, перекладів класиків української і світової літератури: Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса, Валерія Шевчука, Миколи Воробйова, Івана Драча, Ліни Костенко португальською, а твори Федеріко Гарсія Лорки, Поля Клоделя, Пабло Неруди – українською.