• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Через красу до людяності» (До 120 – ти річчя від дня народження К.В. Білокур, майстра українського, народного, декоративного живопису)

«Через красу до людяності» (До 120 – ти річчя від дня народження К.В. Білокур, майстра українського, народного, декоративного живопису)

2020-12-07

/Files/images/IMG_20201201_111239.jpg

Упродовж усієї історії України народне мистецтво, корені якого йдуть з глибин тисячоліть, завжди було дивовижним реліктом самозбереження народу. Воно незмінно забезпечувало безперервність традицій національної культури. Минали тисячоліття, але втілення прекрасного в мистецьких творах не лише не припинялося, а й набувало нових довершених форм, що в кращих їх зразках були неперевершеними. І диво дивне, витвори, відддалені від нас сотнями років, оцінюємо, як найвище досягнення мистецького генія.

З нагоди 120 – ти річчя від дня народження Катерини Білокур майстра українського, народного, декоративного живопису провідний бібліотекар інформаційно – краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» запрошує до перегляду в режимі онлайн художній альманах «Через красу до людяності» про чудову народну мисткиню Катерину Білокур.

Ім'я Катерини Василівни Білокур, самобутньої хуожниці з народу, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, її неосяжні степові далі, колгоспні лани, щедрі дарунки родючої землі і розмаїтя квітів – символ радості, щастя і духовного життя народу – назавжди вписалося в історію українського мистецтва.

Життєвий і творчий шлях Катерини Василівни Білокур був нелегкий. Народилася вона 7 грудня 1900 року в селі Богданівка Яготинського району Київської області.

У ході запропонованого відео – перегляду присвяченого творчості народної художниці України Катерини Білокур, розкрито зміст і мистецьку значущість картин художниці, простежено шлях від дитячих років до народної художниці України, та є унікальна можливість поринути в дивовижний, чарівний, неперевершений світ квіткової краси, відображений на полотнах цієї чудової народної майстрині.

Кiлькiсть переглядiв: 97

Коментарi