"Цілий світ краси" (до 200- річчя від дня народження російського поета-лірика, перекладача, мемуариста Афанасія Афанасійовича Фета)

2020-12-03

/Files/images/Афанасий_Фет_-_1860-е.jpg

Афанасій Афанасійович Фет (Шеншин) народився 5 грудня 1820 в с. Новосілки Орловської губернії. Будучи сином Шарлотти – Єлизавети Беккер Афанасій був усиновлений дворянином Шеншиним, але літературне ім’я — Фет — залишилося за ним назавжди.

Перші вірші написані ним ще в юності. Поезія Фета вперше публікується у збірнику «Ліричний пантеон» в 1840 році. З тих пір вірші поета постійно друкуються в журналах .

У 1850 році виходить його друга збірка, в 1856році – третя.

Нові твори опубліковані з 1862 до 1871 року, становлять цикли «Із села», «Записки о вольнонаемном труде». Вони включають новели, оповідання, нариси. Фет строго розмежовує свою прозу і поезію. Поезія для нього романтична, а проза – реалістична. Афанасій є автором чудових віршів для дітей. Їх популярність у юних читачів викликана тим, що вірші поета добрі і зрозумілі навіть найменшим.

Поезія Фета містить в основному дві теми : природу , любов.

21 листопада 1892 Фет помер в Москві. Похований у селі Клейменова, родовому маєтку Шеншиних.
До 200-річчя від дня народження Афанасія Афанасійовича Фета кафедра юнацтва підготувала відео-презентацію «Цілий світ краси».