«Нехай життя приносить людям щастя» (до 140- річчя від дня народження російського поета, драматурга, перекладача Олександра Олександровича Блока (1880-1921)

2020-10-28

/Files/images/s1200.jpg

Олександр Блок - яскравий представник російського символізму, поет, публіцист, драматург.

"Вірші про Прекрасну Даму" — визначальний цикл "Книги першої" (1898— 1904). Книга сповнена таємничої містики, прагнення кохання; шість років поет оспівує Прекрасну Даму, яку називає Вічно Юною, Вічною Жоною. Сюжети віршів (їх усього в книзі 686) символічні, філософічні.

Друга книга символізує злам поглядів поета (1904—1908 рр.), розвивається урбаністична (міська) тема, поет сповнений апокаліптичних настроїв ("Місто", "Снігова маска", "Вільні думки").

Вірші 1907—1916 рр. — третя книга — це відтворення життя в усіх його проявах: кохання, революція, роздуми про батьківщину ("Страшний світ", "Кармен", "Батьківщина"). Поема "Дванадцять" (1918) стала завершальним твором Блока. Автор продовжує одну з головних своїх тем — тему Росії, яка постає в апокаліптичному вигляді. Гине старий світ, але народження нового є драматичним. У поемі звучить мотив самознищення. Блок вважав цей твір кращим з усього ним написаного.

Відео-презентація підготовлена бібліотекарем кафедри юнацтва Рибалкіною Ю.О. та знаходиться за посиланням https://www.facebook.com/groups/apostolovebiblioteka