«Історична спадщина у сьогоденні»

2020-02-26

/Files/images/P2250372.JPG

Країв прекрасних і трудящих

В житті немало знаю я.

Та серед них ти все ж найкраща,

Дніпропетровщина моя!

Дніпропетровщина має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть. Це край неповторний своєю природною красою, щедрістю землі і багатством її надр. З сивої давнини бере початок історія Придніпров’я. Це – батьківщина запорізького козацтва.

Великий і древній Дніпро, безмежні й мальовничі степи, породили високе відчуття земної краси, втілили її у народну творчість. Щедра земля Придніпров’я на пісню, танок, гумор. На весь світ прославили її неперевершені майстри Петриківського розпису. Вони передають з минулого в майбутнє кращі традиції творчості духовності краси.

/Files/images/P2240364.JPG

27 лютого 1932 року – це день коли була утворена на базі 5 округів наша Дніпропетровська область.

«Рідний край – серцю рай» - так говорить одне з прислів’їв. Кожна людина повинна знати своє минуле, історію своєї держави і малої батьківщини, де народився і виріс. Адже є такий вислів «Той, хто не знає минулого, не вартий майбутнього». Де б людина не опинилася, її батьківщина, рідний край буде завжди з нею, де вона виросла, де пройшло її дитинство.

В інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека розміщена розгорнута постійно – діюча виставка «Джерела рідної землі», яка оновлюється постійно по мірі надходжень краєзнавчими виданнями про рідний край.

Виставка включає в себе інформацію по вивченню історії краю, історичними подіями, пов’язаними із заснуванням і його сьогоднішнім днем, знайомство з основними пам’ятниками культури та архітектури міста, видатними особистостями, культурними надбаннями талановитих поетів, письменників та митців краю.

/Files/images/P2250369.JPG

Кожному небайдужому відвідувачу чи користувачу, гостям (мешканцям інших регіонів), а особливо молодому поколінню є можливість пізнати етапи області, яка розвивалась і формувалась в попередні часи та повніше розкрити уявлення її становлення в теперішній час. Головний і основний підрозділ виставки інформаційна вітрина «Історична спадщина у сьогоденні» оформлена до дня утворення Дніпропетровщини провідним бібліотекарем відділу Байрак Л.І. запропонує джерела різнобічного змісту, що висвітлюють різноманітні аспекти житті області. Кожен зацікавлений має змогу, завітати до краєзнавчого відділу, та сконцентрувати свій погляд на запропонованій вітрині, де розміщені наукові та популярні видання, довідкові, ілюстративні, художні.

Пізнати та збагнути історію свого краю, минуле, традиції, культуру, досягнення видатних особистостей рідного краю в нашому відділі можна не тільки через книжкові друковані видання, а шляхом вторинної інформації, тобто переглядом відео – матеріалів про наш край. Наша виставка - вітрина розрахована на усіх, хто цікавиться історією та сьогоденням рідного краю.

«Мало любити свій рідний край, його треба й знати», так сказав один з українських поетів Максим Рильський.

/Files/images/P2250371.JPG