• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Історично – патріотична викладка «Дорогами мужності» (До 76-річчя визволення Апостолівщини від нацистських окупантів)

Історично – патріотична викладка «Дорогами мужності» (До 76-річчя визволення Апостолівщини від нацистських окупантів)

2020-02-03

/Files/images/P2020342.JPG

Згук незабутній перемоги

Лунає досі у серцях.

Блиск переможної дороги

Дарує радість у роках.

Героїв мало вже лишилось,

Покрила скроні сивина,

І щастя у серцях з’явилось,

Лише в душі гримить війна.

На грудях ордени, медалі,

В строю їх чутно тихий дзвін.

Ім’я їх в українській долі

За це їм наш низький уклін.

Війна - це страшне слово. Вона приносить із собою ненависть, розлуку, сльози та смерть. Вона змінює перебіг часу, загострює всі відчуття і сприйняття світу. Тому так важливо цінувати мирне небо, що усміхається кожному після закінчення війни; цінувати ту боротьбу, що вела до Перемоги; тих людей, які доклали зусиль, щоб настав мир, і тих, хто білим лебедем відлетів назустріч сонцю… Здавна існує думка, що історія людства – це історія війни. Не була винятком і жорстока та кровопролитна Велика Вітчизняна війна (1939 – 1945рр.). Війни несли і, на жаль, ще й досі несуть людству найбільш жахливі страждання, горе і лихо.

Кожне місто та селище має свою окрему, обпечену і водночас щасливу дату, коли фашистські окупанти врешті – решт не зуміли здолати наступу наших військ і зазнали поразки. Має таку дату і Апостолове.

/Files/images/P2020344.JPG

5 лютого 1944 року ввійшло в пам'ять апостолівчан радісною і світлою датою, святом зі сльозами на очах. Майже 3,5 роки жителі міста переживали ворожу окупацію, терпіли страждання, голод, холод і нелюдські знущання фашистів. 76 років минуло з того часу, але пам'ять людська нетлінна. Безліч часу нас відділяє від того далекого лютневого ранку. Коли долаючи страшенний опір лютого ворога і примхи погоди, ціною неймовірних зусиль, людських втрат – наше місто і залізничну станцію було звільнено від коричневої чуми. День визволення – одна з найсвітліших дат в історії нашого міста. Аби звільнити рідну землю від загарбників, у боях полягли мільйони людей. Тож недарма , відзначаючи цей день, ми радіємо мирному небу над головами, щоразу згадуємо про пам'ятні історичні події визволення.

/Files/images/P2020348.JPG

З нагоди пам'ятної події для нашої Апостолівщини в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» в інформаційно – краєзнавчому відділі провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено історично – патріотичну викладку «Дорогами мужності» (До 76 –річчя визволення Апостолівщини від нацистських окупантів). Запрошуємо завітати до бібліотеки для ознайомлення з літературно – історичними фактами, матеріалами про перебіг Другої світової війни на території Апостолівщини. Відвідувачі мають змогу закікавитися книжковими виданнями, газетно- журнальними публікаціями, документальними фотоальбомами про пам'ятні та трагічні сторінки визволення Апостолівського району. З деяких джерельних виданнь можна дізнатися детальніше про хід операції визволення самого міста Апостолового та населених пунктів району, героїчні подвиги воїнів – визволителів. Молоде покоління, знайомиться з виставковою інформацією та цікавляться з амуніцією тих далеких фронтових років.

Наш народ пройшов крізь незліченні муки, гіркоту перших днів поразок, біль утрат і розчарувань, але не здався зібрав усю свою волю й силу – і переміг. За ці мирні роки народилося покоління наших батьків, рідних. Але кожне нове покоління дивиться на минуле очима свого часу. Утім, події такої ваги єднають усіх, із роками набуваючи ще більшого значення.

Шана нашим Визволителям, та мирного неба нашим землякам!!!

/Files/images/P2020346.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi