• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Бережіть у собі людину!» (до 160-річчя від дня народження А. П. Чехова, російського письменника)

«Бережіть у собі людину!» (до 160-річчя від дня народження А. П. Чехова, російського письменника)

2020-01-29

/Files/images/P1290340.JPG

«Бережіть у собі людину!» — зі сторінок своїх оповідань закликає мудрий і дуже добрий Антон Павлович Чехов, творчість якого тісно пов'язана з Україною.

Досі мало хто знає про те, що Чехов був УКРАЇНЦЕМ. «У моїх жилах тече українська кров», - написав він. Батько письменника — Павло Єгорович Чехов — народився у селі Вільховатка Полтавської губернії, був кріпаком. Майбутній письменник з дитинства багато спілкувався і з батьком, і зі своєю бабусею, українкою Єфросинією Шимко.

«Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, як Тарас Шевченко»», - писав А. Чехов українському історику, письменнику, перекладачу та сходознавцю кримськотатарського походження Агатангелу Кримському.

Все своє життя Чехов залучав себе до українців, він навіть вказав у перепису населення свою національність як «малорос». Таке самовизначення національності письменником підтверджується у численних листах, де він незмінно називає себе малоросом (або загальновживаним в той час синонімом - «хохлом»). Ніжно люблячи Україну, Чехов не тільки із задоволенням там жив, подорожував і спостерігав народне життя, але й не раз запрошував друзів відпочити з ним в тих місцях. Він часто відвідував Харківську і Полтавську губернії, а у Львові купив твори Шевченка українською мовою.

До 160-річчя від дня народження А. П. Чехова бібліографом Демченко В.А. в інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» було проведено медіа-панораму «Бережіть у собі людину!». Присутні в бібліотеці користувачі мали змогу ознайомитися з творами письменника, а також переглянути відеоролик про життя Антона Павловича.

У своїх коротеньких гумористичних оповіданнях Чехов вболіває за формування людської особистості, за збереження найкращих якостей людини у будь-яких життєвих випробуваннях. Письменник був упевнений, що людина стане кращою, коли їй покажуть, якими недоліками вона наділена.

Кiлькiсть переглядiв: 211

Коментарi