• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Історія у спогадах та знімках» (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції).

«Історія у спогадах та знімках» (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції).

2019-12-13

/Files/images/IMG_20191213_113714.jpg

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня, 33 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Більше 6 тисяч подолян, одні з перших кинулись на ліквідацію аварії. На жаль, не всі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рибалкіна Ю.О. підготувала виставку-досьє «Історія у спогадах та знімках». Користувачі бібліотеки дізналися про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС. Переглянули книги, фото, художні твори, присвячені трагічній сторінці нашої історії.

Подвиг людей, які ціною свого життя усували наслідки трагічної аварії на Чорнобильській АЕС, вічно буде жити в нашій пам’яті. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.

Кiлькiсть переглядiв: 41

Коментарi