• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Непересічна постать у вітчизняній історії» (До 365- ти річчя від дня народження Данила Апостола, українського військового, гетьмана лівобережної України )

«Непересічна постать у вітчизняній історії» (До 365- ти річчя від дня народження Данила Апостола, українського військового, гетьмана лівобережної України )

2019-12-11

/Files/images/PC100295.JPG

Історія народу, як і життя людини, має героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. Оскільки в героїчному найбільше проявляється національний характер, саме такі сторінки особливо хвилюють і викликають почуття гордості. В історичному минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище, як Запорозька Січ. Список гетьманів України та кошових отаманів Запорозької Січі невичерпний. Безумовно, це знакові постаті української історії. За минулі століття їхні імена не були забуті, як не забуто їхню боротьбу за свободу і незалежність України. А боротьба ця була жорстокою і позначена багатьма трагічними подіями. Проте кожен з гетьманів не зійшов з обраного шляху і до кінця залишився вірним своїм переконанням.

Одним з таких гетьманів є Данило Апостол, якому виповнюється 365 років від дня народження (1654- 1734). Данило Апостол, ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для України час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

З нагоди дати народження гетьмана Данила Апостола в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека», провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлено історичний портрет ««Непересічна постать у вітчизняній історії». Книжкові виданні представлені на даній виставці зацікавлять небайдужих читачів до історичної особи Данила Апостола, ознайомлять з біографічною довідкою видатного гетьмана, та більш детальніше можна дізнатися інформацію , з чим пов’язаний Данило Апостол з історією нашого міста Апостолове. Особливу увагу заслуговують книги Бориса Крупницького «Гетьман Данило Апостол і його доба», та Л.В.Тома «Данило Апостол» та інші друковані видання.

Данило Апостол до кінця життя залишався корисним Україні, отож і його місце у галереї найкращих синів України цілком заслужене.

Кiлькiсть переглядiв: 101

Коментарi