• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «До мови доторкнімось серцем» (До дня української писемності та мови) засідання народознавчого клубу «Криниченька

«До мови доторкнімось серцем» (До дня української писемності та мови) засідання народознавчого клубу «Криниченька

2019-11-14

/Files/images/PB140286.JPG

Мово рідна, ти – душа народу

Невмируща, вічно молода,

Ти звучи від роду і до роду

Милозвучна, світла, чарівна.

Ти, як мати, щира і ласкава,

Щедра ти, як матінка – земля

Ти, як степ, роздольна і могутня,

Як та пісня, ніжна і дзвінка.

Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.

/Files/images/PB140268.JPG

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, запроваджений у 1997 році Указом Президента, в якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

14 листопада до інформаційно-краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» були запрошені постійні учасники народознавчого клубу «Криниченька» - учні 10 класу ЗШ № 3 (класний керівник Присяжна С.А.).

/Files/images/PB140270.JPG

Ведучі заходу провідний бібліотекар Байрак Л.І. та бібліограф Демченко В.А. запропонували учасникам пригадати, що вони знаєте про нашу рідну мову, історію свята та позмагатися в ерудованості, взявши участь у мовознавчому ерудиті знавців української мови « До мови доторкнімось серцем».

Учні були поділені на дві команди «Мовознавці» та «Словограй». Кожна команда, на чолі з капітанами (Закордонець Владик та Шевченко Аня), приймали активну участь в конкурсах заходу: «Мовне асорті», «Одним словом», «Словникар», «Відгадайко», «Склади прислів’я». В ході заходу вони проявили ініціативу, ерудійність, креативність, наполегливість та знання в мовознавчих конкурсах. В кінці зустрічі всі учасники були нагороджені солодкими призами.

Наше свято – це поетична передмова до досконалого вивчення рідної мови. Вивчати її, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею – обов’язок кожного справжнього українця.

Всі присутні на заході ще раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан рідного слова.

/Files/images/PB140264.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 163

Коментарi