«Літературний портрет Ф. Шиллера» (до 260-річниці від дня народження німецького поета, драматурга Йоганна Христофора Фрідріха фон Шиллера (1759-1805).

2019-11-07

/Files/images/IMG_20191107_102509.jpg

Фрідріх Шиллер (Йоганн Крістоф Фрідріх фон Шиллер) – видатний німецький поет і мислитель, представник романтизму в літературі народився 10 листопада 1759 в Німеччині в місті Марбах-на-Неккарі.

З нагоди відзначення 260-річниці від дня народження поета в КЗК « Апостолівська міська бібліотека » на кафедрі юнацтва 07 листопада 2019 року для читачів була представлена книжкова виставка. Таким чином користувачі можуть ознайомитись з біографією поета, його портретом та творами.

Батько Шиллера був полковим фельдшером, а мати походила з родини пекаря. Його дитинство і молодість були проведені у відносній убогості. У 1773 році він вступив до військової академії, де спочатку вивчав юридичну справу, а потім медицину. Його перші твори були написані під час навчання. Так, під впливом драми Лейзевіца він написав драму «Космус фон Медічі». До цього ж періоду відноситься написання оди “Завойовник”. У 1781 році він дописав драму «Розбійники», яку жодне видавництво не брало. В результаті він видав її на свої гроші. Згодом драма була гідно оцінена. Прем’єра «Розбійників» відбулася в січня 1782 і мала великий успіх у публіки. Після цього про Шіллера заговорили як про талановитого драматурга. З 1787 по 1789 рік він жив ​​у Веймарі, де познайомився з Йоганном Гете. Вважається, що саме Шиллер надихнув одного на завершення багатьох творів. У 1790 році він одружився на Шарлотті фон Ленгефельд, з якою у них згодом було два сини і дві дочки. В Веймар він знову потрапив в 1799 році і там, на гроші меценатів, видавав літературні журнали. Тоді ж він разом з Гете заснував Веймарський театр, що став одним з кращих в країні. До кінця своїх днів письменник жив у цьому місті. 1802 імператор Священної римської імперії Франц II надав Шиллеру дворянство. Помер він 9 травня 1805 від туберкульозу.