Виставка-перегляд «Юрій Щербак – людина універсального таланту» (до 85-річчя від дня народження Юрія Миколайовича Щербака)

2019-10-12

/Files/images/IMG_20191012_111028.jpg

З нагоди 85-річчя українського письменника Юрія Щербака в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» підготовлено книжкову виставку-перегляд «Юрій Щербак – людина універсального таланту», основу якої складають видання художніх творів письменника різних років (романи, оповідання, вірші).

Юрій Щербак – людина універсального таланту. Лікар, дипломат, еколог, політик та письменник.

Він народився 12 жовтня 1934 року в Києві. Закінчив Київський медичний інститут за фахом «санітарний лікар».

Літературну діяльність Юрій Щербак почав у середині 1950-х років як активний член літературного об'єднання свого інституту.

Перша повість «Як на війні» вийшла друком у 1966 році. Цьогож року Ю. Щербак став членом Спілки письменників України, з 1971 року - Союзу кінематографістів України.

З кінця 80-х років минулого століття Юрій Щербак бере активну участь в політичному житті та розбудові незалежної Української держави.

Як публіцист Ю. Щербак став відомим завдяки статтям про Чорнобильську трагедію, що публікувалися в українській і російській пресі. У 1987 побачила світ його документальна повість «Чорнобиль».

З 28 березня 2014 року Ю. М. Щербак — голова Наглядової ради Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Є головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з березня 2016).