Виставка однієї книги «Самотність у мережі» (до 65-річниці від дня народження сучасного польського письменника Януша Леона Вишне́вського (1954).

2019-08-15

/Files/images/IMG_20190815_094214.jpg

Сучасний польський письменник Януш Леон Вишне́вський (пол. Janusz Leon Wiśniewski) народився 18 серпня 1954 року у місті Торунь, Польща . Насамперед відомий як автор роману «Самотність у мережі» (2001).

До 65-річниці від дня народження сучасного польського письменника Януша Леона Вишне́вського в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» на кафедрі юнацтва 15 серпня 2019 року оформлено виставку однієї книги «Самотність у мережі» (до 65-річниці від дня народження сучасного польського письменника Януша Леона Вишне́вського (1954).

У чотирнадцятирічному віці вступив до морського училища в Колобжег і через 5 років отримав диплом моряка далекого плавання. Згодом здобув освіту в Університеті Торуні, вивчав фізику, захистив докторську дисертацію. Водночас отримував освіту на економічному факультеті. Захистив докторську дисертацію з хімії. Отримав ступінь доктора інформатики, зараз займається біоінформатикою. Знає німецьку, англійську та російську мови. Проживає у Франкфурті-на-Майні.

Був одружений, має 2 дочки, Іоанну та Аду. Він сказав про них: «У мене в житті існує тільки дві найбільш значущі жінки. Перша - це моя старша дочка, друга - молодша». Його дочки не читають його книг, а тільки прослуховують в аудіо форматі. «Самотність у мережі» їм не до вподоби, оскільки ця книга сильно зачіпає особисте життя їхнього батька.

Живе у Франкфурті-на-Майні, де й працює в міжнародній компанії програмного забезпечення. Займається розробкою програмного забезпечення для хіміків.

Література - це свого роду хобі для Януша. У ній багато відображено з наукового життя письменника (оскільки першим своїм заняттям письменник вважає науку). Для нього наука - дружина, а література - коханка, і приховати їх один від одного не вдасться. Література в чомусь допомагає письменникові розкласти по поличках науковий матеріал, який згодом буде використаний у творчості.

Дебютував у літературі романом «Самотність у мережі» - історією віртуальної любові, що стала реальністю. Книга три роки не виходила зі списків бестселерів, витримала безліч перевидань, в тому числі, з доповненнями за результатами дискусії з читачами на інтернет-форумах. Книгу екранізовано в 2006 році, причому в одній із епізодичних ролей знявся сам Вишневський.