• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • "Світ фантастики К.Саймака" (до 115-річниці від дня народження американського письменника Кліффорда Саймака (1904-1988

"Світ фантастики К.Саймака" (до 115-річниці від дня народження американського письменника Кліффорда Саймака (1904-1988

2019-08-02

/Files/images/IMG_20190802_115254.jpg

03 серпня 1904 року народився відомий американський писменник Кліффорд Саймак.

З нагоди відзначення цієї дати, в КЗК « Апостолівська міська бібліотека », на кафедрі юнацтва для уваги читачів була представлена поличка-«фентезі» "Світ фантастики К.Саймака" (до 115-річниці від дня народження американського письменника Кліффорда Саймака (1904-1988). Користувачам було запропонавано ознайомитися з фотографіями та творами письменника.

САЙМАК, Кліффорд Доналд народився 03 серпня 1904 року в м. Мілвілл, шт. Вісконсін шт. Міннесота) — американський письменник-фантаст.

Народився у сім'ї фермера. Після закінчення школи навчався в університеті штату Вісконсін у Медисоні, але не закінчив його. Працював учителем, а потім репортером і редактором.

Перша публікація Саймака — оповідання «Світ Червоного Сонця» (1931), як і подальші ранні проби пера, не мали успіху, тому Саймак на деякий час залишив літературу і знову повернувся до журналістики. Остаточний вибір на користь фантастики Саймакзробив наприкінці 30-х pp., після знайомства та творчого співробітництва з головним редактором американського часопису «Естаундінґ сторіз», що спеціалізувався на науково-фантастичній літературі, Дж. Кемпбеллом.

Перший роман Саймака «Космічні інженери» («Cosmic engineers», 1939) варіює вже традиційну на той час тему космічних пригод, змальованих в жанрі т. зв. «космічної опери». Проте вже наступні романи Саймака були відзначені більшою глибиною та серйозністю проблематики, схильністю до філософських узагальнень, роздумів про долю та ймовірні перспективи розвитку людської цивілізації. У романі «Час знову і знову» Саймак порушує ідею рівноправності та братства галактичних цивілізацій різної форми життя, зокрема на «органічній» та «механістичній» основах. Сюжетну основу роману «Кільце навколо Сонця. Літературне визнання і широку популярність Саймаку приніс роман «Місто», відзначений престижною Міжнародною премією в жанрі «фентезі». Уже в перших романах достатньо чітко окреслюється головна тема творчості Саймака — тема науково-технічної та духовної зрілості людства, його готовності до зустрічі із представниками неземних цивілізацій . «Здатність співпереживати і розуміти для Саймака головний критерій моральності, найвищий принцип стосунків між різними галактичними расами, — пише російський дослідник творчості письменника В. Гопман. — Тому головна для письменника тема — контакт, зустріч землян із позаземною цивілізацією. Тема контактів між представниками різних галактичних цивілізацій залишилася основною і в творчості Саймака 60-х pp.

У 70-80-х pp., за спостереженнями критиків, продуктивність Саймака дещо знизилася.

Помер американський фантастик 25 квітня 1988 року, на 84-му році життя.

Кiлькiсть переглядiв: 226

Коментарi