Виставка-портрет «Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно» (до 200-річчя від дня народження П.О.Куліша)

2019-07-24

/Files/images/IMG_20190730_093945.jpg

26 липня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження однієї з основних постатей національної культури – Пантелеймона Куліша. Пантелеймон Олександрович Куліш (26 липня 1819 - 2 лютого 1897) - український письменник, поет, драматург, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першої фонетичної абетки для української мови, що попри низку внесених до неї змін, лежить в основі сучасного українського правопису.

Іван Франко називав Куліша «перворядною звіздою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури». Пантелеймон Куліш відомий найбільше як автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада».

Враховуючи його вагомий внесок в розвиток української літератури на абонементі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» оформлено виставку-портрет «Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно». На виставці представлені книжкові та періодичні видання про життя і творчість Пантелеймона Куліша, праці з історії, етнографії, художні твори.