«Екологія природи – екологія душі» (до Міжнародного дня Дніпра)

2019-06-27

/Files/images/P90627-083023.jpg

Уже традиційно в першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра. Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій Білорусі, Росії та України.

Найбільша річка в Україні є третьою в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). Святкування її дня поки що не закріплено законодавчо, однак традиція його відзначення, яка народилась 10 років тому, вже закріпилася у «дніпровських» країнах.

На Дніпрі розташовані українські міста Київ, Канів, Черкаси, Кременчук, Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Херсон. У Дніпрі водиться 65 видів риб із 72, зареєстрованих в Україні. Основні промислові види риб – лящ, судак, короп, щука, окунь, товстолобик, білий амур.

Назва річки «Дніпро» вперше згадується в літературних пам’ятках першої половини IV століття нашої ери. Походить від давньосхідноіранського «велика ріка». Давні греки називали Дніпро Борисфеном, що означає «той, що тече з Півночі», предки українців, давні східні слов’яни – Славутичем («син слави»). Oт назва й досі іноді використовується як синонім, особливо як поетична назва.

Саме з метою пропаганди серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічного і культурного спадщини Славутича і розміщена в інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» екологічна поличка «Екологія природи – екологія душі». На ній представлені газетно-журнальні публікації та книги екологічної тематики з цікавими та невідомими до цього часу фактами. Підготували виставку – провідний бібліотекар інформаційно-краєзнавчого відділу Байрак Л.І. та бібліограф Демченко В.А.

Значні забруднення та велика кількість сміття і різноманітних відходів, псують як зовнішню картину, так і стан самої води. Одиничні прибирання не рятують дану ситуацію, а збільшення річкових перевезень лише її погіршують.

Не будьте байдужі, бережіть стан навколишнього середовища

Довідково: Дніпро – третя по величині річка Європи. У басейні Дніпра проживає близько 33 млн. людей, з яких 22 млн. – в Україні. Україну можна назвати країною з обмеженими водними ресурсами, тому вода Дніпра інтенсивно використовується для промислових, сільськогосподарських і побутових потреб. Він є головним джерелом водопостачання великих промислових центрів півдня і південного сходу України. Каналами Дніпро-Донбас, Північно-Кримським та Каховським щорічно перекидається 2-3 км3 стоку за межі басейну. В цілому Дніпро забезпечує водою 2/3 території України, у тому числі близько 30 млн. чол., 50 великих міст і промислових центрів, близько 10 тис. підприємств, більше 2 тис. сільських і понад 1 тис. комунальних господарств, 50 великих зрошувальних систем і атомні електростанції.

/Files/images/P90627-083035.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi