«Скульптури, що випромінюють світло» (до Дня архітектури України)

2019-06-26

/Files/images/P90626-101733.jpg

День архітектури України традиційно святкується 1 липня. Це свято було засновано ще у далекому 1995 році указом Президента України Леоніда Кучми № 456/95. У самому указі було сказано наступне: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня — у Всесвітній день архітектури». Це свято було створене, щоб вшанувати і показати наскільки важливі усі архітектурні споруди, яких в Україні дуже багато. Крім цього День архітектури України – це свято для підтримки всіх архітекторів країни.

Всесвітній день архітектури був створений Міжнародним союзом архітекторів, заснованим у 1946 році, після Другої світової війни. Саме в цей час вся Європа, як ніколи, потребував архітекторів. Адже після війни величезна кількість міст і навіть цілих країн лежали в руїнах. Тоді потрібно було відновлювати не тільки різні заводи і фабрики, але і старовинні будинки, пам'ятки мистецтва та багато іншого. І в цій справі дуже допоміг Міжнародний союз архітекторів. Саме свято Всесвітній день архітектури тоді відзначали 1 липня. Так було аж до 1996 року. Але, тоді Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні вирішив перенести цю дату на перший понеділок жовтня й приурочити до Всесвітнього дня житла.

/Files/images/2016070112172294.jpg

Традиційно в День архітектури України проводиться досить багато різних заходів, спрямованих на збереження архітектури, та популяризацію її серед молодих людей. Особливо урочисто це проходить у Києві, де архітектурних пам'яток України особливо багато. Долучаючись до цього свята в інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографом Демченко В.А. було проведено віртуальну екскурсію «Скульптури, що випромінюють світло» для користувачів бібліотечними послугами. Мета екскурсії: познайомити читачів з видатними пам'ятками української архітектури від давнини до сьогодення. Також читачі мали змогу ознайомитися з літературною викладкою. З великою цікавістю вони сприйняли презентовані на викладці книги, розглядали кольорові ілюстрації, обговорювали інформацію, що закладена у виданнях, обмінювалися думками.

В Україні дуже різноманітна архітектура. Особливо це можна говорити про різні собори і церкви. Деякі навіть говорять, що вони «озвучені дзвонами». Історія наших соборів налічує вже тисячоліття, і ці будівлі можуть похвалитися не тільки величезною історією, але і неперевершеною архітектурою.

/Files/images/-день-архитектора_1.jpg