• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Назавжди в пам’яті народній» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні)

«Назавжди в пам’яті народній» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні)

2019-06-20

/Files/images/den_pam-jati.jpg

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

22 червня 1941 нацистська Німеччина порушила кордон і без оголошення війни вторглася на територію СРСР. Це стало початком одного з найбільш кровопролитних конфліктів на території України.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часом вбивати інших українців. У розгромі нацизму брали участь українські солдати в лавах Радянської армії (понад 6 млн), вояки УПА (понад 100 тис.). Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах.

Друга світова війна відкрила для українців руйнівну «силу» обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл тощо). Разом з тим тривалий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі (розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих у море разом із санітарними машинами, тощо).

/Files/images/P90621-124126.jpg

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами, щоб дати відсіч ворогові.

З метою вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання у користувачів почуття патріотизму, національної свідомості та гідності в інформаційно-краєзнавчому відділі для користувачів КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографом Демченко В.А. було проведено кінолекторій «Назавжди в пам’яті народній».

Бібліограф провела невеличкий історичний відео-екскурс в події трагічних 40-х рр., також протягом зустрічі лунали музичні твори що були написані в роки війни і сьогодні, адже пісня завжди налаштовувала на добрі починання, надію та перемогу, а прочитані поезії, присвячені подіям воєнних днів допомогли сучасному поколінню усвідомити велич подвигу у Вітчизняній війні і посприяли виховати патріотичний дух та любов до рідної землі

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

Кiлькiсть переглядiв: 224

Коментарi