• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Філософсько-психологічна проза Бикова» ( до 95-річниці від дня народження білоруського письменника Василя Володимировича Бикова (1924-2003)

«Філософсько-психологічна проза Бикова» ( до 95-річниці від дня народження білоруського письменника Василя Володимировича Бикова (1924-2003)

2019-06-12

/Files/images/IMG_2378.JPG

19 червня 1924 року народився Василь Володимирович Биков – білоруський письменник, громадський діяч.

З нагоди відзначення 95-річниці від дня його народження бібліотекар кафедри юнацтва Ю.О. Рибалкіна 12 червня 2019 року організувала для уваги читачів сигнальну зупинку у фонді "Філософсько-психологічна проза" (до 95-річниці від дня народження білоруського письменника та громадського діяча Василя Володимировича Бикова). Користувачам було запропонавано ознайомитися з біографією письменника, його творами та фотографіями.

Василь Володимирович Биков народився в селі Бички Ушачского району Вітебської області в селянській родині. З дитинства захоплювався малюванням. Закінчив 8 класів школи в селі Кубличі, потім навчався на скульптурному відділенні Вітебського художнього училища. Війна застала його на Україні, де він брав участь в оборонних роботах. У 1942 році майбутній письменник вступив до лав Червоної Армії. Брав участь в боях за Кривий Ріг, Олександрію, Знам’янку. Воював на Другому і Третьому Українських фронтах, пройшов по території Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії, двічі був поранений. Вперше твори Василя Бикова були опубліковані в 1947 році, однак, творча біографія письменника починається з розповідей, написаних в 1951 році, багато з творів якого присвячені діям Великої Вітчизняної війни. Популярність В.Бикову принесла повість «Третя ракета», написана в 1962 році. У 1960-х публікує повісті «Альпійська балада», «Мертвим не боляче», в 1970-і – «Сотников», «Обеліск», «Дожити до світанку», «Піти й не повернутися». Ці твори поставили Василя Бикова в один ряд з видатними майстрами військової прози ХХ століття. У 1980 році отримав звання Народного письменника Білорусі, а в 1986 році – був нагороджений Ленінською премією за повість «Знак біди». Середина 90-х як ніби повернула письменника в радянські часи. Цькування в державній пресі, заборона, цензура на вихід його нових творів, погіршення здоров’я змусили Бикова покинути Батьківщину. Кілька років він жив за кордоном. У грудні 2002 року Василь Биков переїхав на постійне проживання до Чехії. Кілька останніх років Биков проживав в ФРН, а до цього в Фінляндії. Потім Биков переніс в Чехії операцію з видалення ракової пухлини шлунка. У Білорусі письменник перебував на реабілітації після перенесеної операції, проте розвиток хвороби зупинити не вдалося … Народний письменник Білорусі Василь Биков помер 22 червня 2003 року.

/Files/images/IMG_2381.JPG

/Files/images/IMG_2377.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 238

Коментарi