«Зеленеє свято у травах іде» (До свята Трійця)

2019-06-12

/Files/images/IMG_20190611_213828.jpg

День зелений на порозі

Тож вітаннячка приймайте

Щоб не знали очі сльози,

З позитивом все сприймали

Трійця – славне дуже свято,

Тож хай щастя буде в хаті!

Настало літо, благодатна пора. Одним з найпоетичніших свят літнього циклу є Зелена неділя, яка ще має назви Трійця і П'ятидесятниця. У народі свято називають Зеленими святами, і тривають вони три дні. Воно тісно повязане з природою. Його вважають одним з найбільших свят, після Різдва і Великодня. Прийшло воно ще з дохристиянських часів. Наші пращури пов'язували з Трійцею буяння і живосилля природи, в яку вони свято вірували. Шаною природи були зеленосвятські дійства. Триденне святкування пов'язане з Богом Отцем (неділя), Богом Сином (понеділок), Богом Духом Святим (вівторок). Плетення вінків, приготування гілок та квітів для клечання житла, поминання предків все це дійства Трійцевого тижня. До свята готувалися зазделегінь, вважаючи, що природа відзначає з людиною своє відродження. Зелені свята відкривали ворота справжньому літові. Тож з цього приводу казали: «Трійця трьома святами багата: квітами,травами й рум'яним літом».

/Files/images/IMG_20190611_213704.jpg

Щоб про все знати – книжки треба читати, тому запрошуємо наших відвідувачів, користувачів, до інформаційно краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека», де впродовж тижня буде функціонувати народознавча виставка – імпровізація «Зеленеє свято у травах іде»(До свята Трійці) яку підготувала провідний бібліотекар відділу Байрак Л.І.. Виставка висвітлює різноманітні книжково – періодичні видання про походження свята, його звичаї, традиції, легенди, особливості, та поєднання композицій з чудовим ароматом зеленого різнобарв'я. Ознайомившись з нашою виставкою Ви більше цікавого пізнаєте про таке чудове свято, як Трійця. Трійця – таке миле свято, бо в ці дні людина і природа ніби зливаються воєдино, а помешкання тих, хто не полінувався уквітчати його гілками й травами, перетворилось на цілий тиждень на зелений куточок природи, в якому жити, дихати, і спати легко. Шануймо мудрі звичаї і поетичні обряди своїх попередників, - прекрасні казки життя, що стукають у двері наших буднів.

/Files/images/IMG_20190611_213728.jpg

В День Трійці Святої

Ми щиро бажаємо

Щоб істинний спокій

У серці настав

Щоб віра ніколи

Вас не залишала

Любові та миру

Нині і повсякчас!

Нехай Зелені свята принесуть у Ваш дім радість, благодать, здоров'я і щастя!

/Files/images/IMG_20190611_213751.jpg