Бібліо – джем «Природа - безмежна, таємнича і незбагненна» (До Дня охорони навколишнього середовища)

2019-06-03

/Files/images/IMG_20190603_101726.jpg

Полюбімо природу палко

Не топчімо ногами фіалку…

Зупинімось – останній шанс,

Ця планета не тільки для нас

Світ, в якому ми живемо, красивий і неповторний. Кращим і досконалішим мають робити його люди, котрі дістали у спадок від попередніх поколінь щедрі землі, повноводні річки, казкові гори, моря, зелено чубі лісові масиви.

Леонардо да Вінчі бачив у природі і людському розумі, втіленому в науці, два велети всесвіту, які постійно доповнюють одне одного, розвиваються і рухаються, вдосконалюються і квітнуть. Чудові витвори природи, її таємниці постійно ніби чекають вдячного дослідника, аби той звернув увагу на незвичайне і застосував його у людському житті.

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться від поїздки на транспорті, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

В інформаційно – краєзнавчому відділі провідним бібліотекарем Байрак Л.І. для відвідувачів, користувачів підготовлено книжковий бібліо –джем «Природа - безмежна, таємнича і незбагненна», де кожен небайдужий має можливість зорієнтувати свій погляд на цікавих, різноманітних виданнях у яких подаються відомості про взаємодію людини й природного середовища. На літературних сторінках пропонованого «джему» багато цікавинок про факти ставлення людини до рослинного та тваринного світу, а також пропонується рекомендації до організації захисту навколишнього середовища. В ці літні, чарівні дні природа приваблює кожного своєю неповторно, красою. Для відвідувачів бібліотекар запропонувала цікаву бесіду про охорону та дбайливе ставлення до навколишнього середовища, і наголосила,що величезний, неповторний світ природної краси потрібно берегти завжди і ніколи його не засмічувати.

/Files/images/IMG_20190603_101634.jpg

А як тісно з природою пов’язане мистецтво слова, пензля, музики! Зображаючи навколишній світ, митець не лише відтворює красу природи, а й досягає естетичних вершин, емоційного ефекту. І чим більше людина пізнає природу в різних проявах, тим повніше відкриває її вікові таємниці. Світ природи, окрім усього іншого, - великий цілитель недугів, джерело лікування людини, відновлення духовної рівноваги. Як рослинний, так і тваринний світ, корисні копалини, водні ресурси надійно слугують людині впродовж усіх віків її існування.

Любіть та бережіть наше навколишнє середовище!