"Геній російської поезії" (до 220-річниці від дня народження письменника, поета Олександра Сергійовича Пушкіна).

2019-06-03

/Files/images/IMG_2328.JPG

26 травня 1799 року народився відомий російський письменник, поет Олександр Сергійович Пушкін.

З нагоди відзначення 220-річниці від дня народження письменника, поета бібліотекар кафедри юнацтва Ю.О. Рибалкіна 03 червня організувала для уваги читачів виставку-персоналію під назвою "Геній російської поезії" (до 220-річниці від дня народження письменника, поета). Користувачам було запропонавано ознайомитися з біографією письменника, фотографіями та його творами.

Народився Олександр Сергійович Пушкін 26 травня 1799 в Москві. До 12 років він ніде не навчався, а у віці 12 років надійшов на навчання в Імператорський Царськосельський Ліцей, який вважався вищим Російським навчальним закладом. Пушкін закінчує ліцей в 1817 році, і випускається в чині колезького секретаря, після чого його визначають в Колегію закордонних справ. У 1820 році він закінчив поему «Руслан і Людмила» – перший великий твір. За чотири роки він переїжджав у різні міста: Катеринослав, Кишинів, Одесу. Під час цього посилання ним були написані романтичні південні поеми «Кавказький пленник», «Бахчисарайський фонтан», «Брати розбійники», а в 1823 році він почав роботу над романом у віршах «Євгеній Онєгін». У 1830 році Пушкін посватався до Н. Гончарової. Перед одруженням він поїхав до маєтку в Болдіно, де змушений був затриматися через карантин. Цей період у творчості Пушкіна називають Болдинскою осінню, протягом якої він написав велику кількість літературних творів найрізноманітніших жанрів. У 1831 році Олександр Сергійович одружився. Його обраниця – Наталя Гончарова – була відомою красунею. У 1836 засновує літературний журнал «Современник». На жаль, доходи від продажів журналу не покрили навіть витрат на його створення. В листопаді 1836 року з’являється конфлікт Пушкіна з французьким офіцером Жоржем Шарлем Дантесом, причиною якого була ображена честь поета. 27 січня 1837 Пушкін був поранений Дантесом на дуелі і через два дні помер від перитоніту у себе вдома.