"Мудрість і віра в творчості Честертона" (до 145-річниці від дня народження англійського письменника).

2019-05-22

/Files/images/P90522-134621.jpg

З нагоди відзначення 145-річниці від дня народження англійського письменника Гілберта Кіта Честертона (1874-1936) 22 травня 2019 року в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» на кафедрі юнацтва була оформлена поличка у фонді - «Мудрість і віра в творчості Честертона ». Користувачі ознайомилися з біографією письменника, фотографіями та творами.

Ґі́лберт-Кіт Че́стертон — англійський письменник, християнський мислитель і журналіст кінця XIX — початку ХХ ст. Автор поезій та п'єс, біографій, апологетичних християнських творів, художньої прози у жанрах фентезі та детектив, літературний та мистецький критик.

Честертон народився 29 травня 1874 р. в лондонському районі Кенсінгтон. Здобув початкову освіту в школі Св. Павла. Потім навчався образотворчому мистецтву в художній школі Слейда. У 1896 році Честертон починає працювати в Лондонських видавництвах «Redway» і «T. Fisher Unwin», з яким співпрацює до 1902 року. У цей період він також виконує свою першу журналістську роботу фрілансера й літературного критика. У 1901 Честертон одружується з Френсіс Блоґ, із нею він проживе все своє життя. За словами Честертона, будучи молодою людиною, він захопився окультизмом і разом зі своїм братом Сесилом, експериментував з дошкою для спіритичних сеансів.

Інтерес і талант Честертона до мистецтва проявився доволі рано. Він хотів стати митцем, і його письменницька творчість показує неабиякий його талант перетворювати абстрактні ідеї в конкретні і впізнавані образи. Навіть у його белетристиці обережно приховані притчі.

У зв'язку з тим, що в дитинстві Честертон був дуже незґрабний, деякі люди вважають, що у нього була діспраксія розвитку.

Честертон любив дебати, тому часто проходили дружні публічні суперечки з Бернардом Шоу, Гербертом Уеллсом, Бертраном Расселом, Кларенсом Дарроу.

Письменник помер 14 червня 1936 р. в Біконсфілд (графство Бакінгемшир). Проповідь на панахиді Честертона у Вестмінстерському соборі прочитав Рональд Нокс. Честертон похований на католицькому цвинтарі в Біконсфілді.