• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Книжково – ілюстративна виставка – огляд «Апостоли слов’янської писемності» (До Дня слов’янської писемності та культури)

Книжково – ілюстративна виставка – огляд «Апостоли слов’янської писемності» (До Дня слов’янської писемності та культури)

2019-05-22

/Files/images/IMG_20190521_112319-01.jpeg

Щороку 24 травня у всіх слов’янських країнах відзначають День слов’янської писемності і культури й урочисто прославляють творців слов’янської писемності святих Кирила і Мефодія – вчителів словенських. Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили із знатного і благочестивого роду й проживали в грецькому місті Солуні. Брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця.

Існує думка, що кирилиця прийшла до Київської Русі з Болгарії разом із старослов’янськими богослужними книгами після офіційного прийняття християнства у 988 році. Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє 1056–1057 років.

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.

Українці разом з усіма іншими слов’янськими народами 24 травня відзначають День слов’янської писемності й культури.

З приводу цього дня та свята в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека», провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено книжково – ілюстративну виставку «Апостоли слов’янської писемності». Друковані виданні, які розміщенні на виставці познайомлять читачів з шляхом розвитку виникнення писемності, з біографічно - історичним матеріалом майбутніх просвітителів слов’ян, та художніми творами авторів слов’янських народів. У відділі розміщено постійно діючий куточок «Центр слов’янської писемності та культури», де кожний відвідувач завітавши до нас, має змогу поповнити свої знання інформацією про просвітницьку діяльність засновників слов’янської писемності Кирила та Мефодія, тими виданнями , які є у відділі бібліотеки, та поповненнями нових матеріалами згідно їх надходження.

/Files/images/IMG_20190521_112340-01.jpeg

/Files/images/IMG_20190521_112346-01.jpegВиникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови.

Запрошуємо відвідувачів завітати до нас та ознайомитися з переглядом даної виставки.

Кiлькiсть переглядiв: 181

Коментарi