Година вдячності «Мамо рідненька, голубко свята» до Дня матері

2019-05-10

10 травня в рамках засідання клубу «В колі друзів» відбулася година вдячності «Мамо рідненька, голубко свята» до Дня матері. Члени клубу зібралися, щоб поговорити про найдорожчу для кожного з нас людину.

У травні, коли природа Мати уквітчала своє дитя – Землю у пишні зелені шати, в Україні, як і у багатьох країнах світу, відзначають День матері. Це одне з самих зворушливих свят, кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити.

В Україні офіційно День Матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було вирішено вітати матусь у другу неділю травня (всього тридцять країн світу мають свою власну дату відзначення Дня Матері). Присутні на заході вшанували найдорожчих жінок прекрасними піснями, віршованими рядками, поділились розповідями про святу і жертовну материнську любов.

З теплими та щирими словами привітання до учасників клубу звернулася бібліотекар відділу обслуговування Тимошенко В.С.Вона розповіла присутнім про роль матері в житті кожного із нас, про безмежну материнську любов та сомопожертву. Повідомила багато цікавих фактів про тенденції святкування Дня Матері,

Богиня роду, перша і наймудріша вихователька – саме Мати. Ось чому в українському фольклорі одним із найулюбленіших є образ Матері: понад двісті прислів’їв склав їй вдячний народ, а скільки хвилюючих легенд, пісень, переказів! У народі кажуть: «Як під сонцем квітам, так з матір’ю дітям». Бо ж справді, мати в хаті — це сонечко, що дає життя всій родині.

/Files/images/IMG_20190510_135132.jpg /Files/images/IMG_20190510_132347.jpg

Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими письменниками і поетами. На заході звучали вірші, в яких проявився вихор почуттів, вкладених у кожне слово, в кожне речення.

Звучали поетичні рядки письменників: Т.Г. Шевченка, Б. Олійника, В. Симоненка, І. Савича, В. Геращенка, та звучали пісні композиторів: П. Майбороди, М. Мозгового, А. Горчинського, М. Ткача, І. Білозіра та інших.

Присутні познайомилися з цікавою книжковою виставкою «Люба, мила, рідна мати», яку підготувала бібліотекар та прочитала давню легенду, потім усі разом обговорили, чим повчальна ця історія.

Немає вищої любові за материнську. Там, де ступає матуся, здається, стає тепліше, піднімаються трави, розцвітають квіти, радісно щебечуть пташки. По-особливому дерева там ростуть, опустивши свої віти до матінки-землі, віддаючи данину шани та поваги. А інші здіймають віти до сонця, ніби прославляючи ім’я Матері!

Ніжністю і теплом огортає душу кожної людини думка про матір, найріднішу у світі людину. Та в щоденній суєті часто ми забуваємо висловити мамам всю нашу любов, повагу і вдячність за все, що вони для нас зробили.
Прекрасне свято День матері – є ще одним приводом подякувати мамі за добре і чуйне серце, за постійну турботу, за недоспані ночі і за те, що вона завжди поруч і готова прийти на допомогу, зрозуміти і підтримати нас.

Дружне чаювання із солодощами стало завершальним акордом заходу. Із затишної бібліотеки присутні на заході понесли у своїх серцях чудовий настрій.

Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi