«Йде Великдень до нас з писанками» (До свята Великодня)

2019-04-23

/Files/images/IMG_20190422_104907.jpg

Співають дзвони святого храму,

Велика радість : Христос Воскрес!

До свята Паски, хай світлими стануть,

Землі цвітіння і синь небес.

Нехай добро Вам зігріє серце,

Любов і віра в душі живуть

Нехай у Вашому домі щастя

Назавжди ангели збережуть!

У всіх народів світу є свої звичаї, свої традиції. І український народ – не виняток. В українського народу побутують чудові звичаї та традиції, які передаються з покоління в покоління. Уже незабаром на землю зійде чудове свято Великдень, святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя. Великдень зараховують до тих свят, дата яких змінюється кожного року. Зазвичай він відзначається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. Цього річ свято світлого Воскресіння припадає на 28 квітня. Цього дня воскресає Ісус Христос. Свято відзначається в Україні ще з Х століття, завжди припадає на неділю, тому й має назву Великий день, або Великдень. Найсвітліше, найбільш шановане свято в народі до якого готуються зазделегідь.

Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Важко собі уявити Великдень без писанок, які й око радують, і нечисту силу відганяють. І це зрозуміло. Розписане по – мистецьки яйце створює особливий, святковий настрій. Писанка – це витвір мистецтва. Не випадково все найкраще в Україні завжди порівнюється з писанкою. У народі про гарну дівчину часто кажуть: «Така гарна, як писанка». Тарас Шевченко красу українського села змальовував такими словами:

Село на нашій Україні,

Неначе писанка село…

В нформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» впродовж тижня функціонуватиме народознавча виставка – інсталяція «Йде Великдень до нас з писанками», яку люб’язно підготувала провідний бібліотекар відділу Байрак Л.І. Запрошуємо наших читачів, відвідувачів, користувачів ознайомитися з цікавим, захоплюючим розмаїттям народознавчо - ілюстрованими джерелами про свято Великодня. Звернувшись до перегляду виставки можна ознайомитись з історією, звичаями, обрядами святкування Великодня. Зупинити свій погляд на газетно - періодичні видання, які пропонують рецепти приготування різноманітних Великодніх страв, випікання пасок, орнаменти розмальовування писанок, інформацію, про таємниці Страсного тижня (про що говорить нам кожен день тижня). За тривалу історію наш народ вигадав чимало способів відсвяткувати Пасху весело. Існує ціла серія ігор з великодніми яйцями, які пропонують нам періодичні видання.

/Files/images/IMG_20190422_104957.jpg

Можна сказати, що це день, який спрямований на очищення людської душі. То ж давайте звертатися до духовних джерел наших предків, до обрядів, звичаїв. Давайте звертатись до своїх витоків, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями,щоб очистити й освятити свої душі.

Шановні наші читачі! Прийміть вітання з одним із найголовніших свят, зі світлим Великоднем. Миру і доброти, спокою і тепла, світла і гармонії. Хай мир панує у Вашому будинку, нехай любов оселиться у Ваших душах. І нехай Господь береже Ваш дім. Бажаємо ясного сонця над головою, позитивних думок, добрих вчинків, привітних посмішок, безмежного кохання і море блаженства!

/Files/images/IMG_20190422_105008.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 181

Коментарi