«Через книгу до зірок» (до Міжнародного дня польоту людини в космос)

2019-04-12

/Files/images/P4120180.JPG

/Files/images/P4120181.JPG

12 квітня відзначають Міжнародний день авіації та космонавтики.

Це свято засноване на честь історичного польоту радянського льотчика-космонавта Юрія Гагаріна, який відкрив нову епоху в освоєнні космосу.

Колись 12 квітня символізувало тріумф радянської космонавтики, найважливішим досягненням якої став космічний політ Гагаріна на орбіту Землі.

Цей легендарний політ тривав усього 108 хвилин, але він буквально за один день зробив Гагаріна героєм всесвітнього масштабу.

У наші дні це свято відзначають люди, які зробили величезний крок у розвитку космічної техніки, запускають на орбіту супутники, розробляють апарати і відправляють їх на дослідження інших космічних об'єктів.

Дніпропетровщина має безпосередню дотичність до розвитку космонавтики.

Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова - провідне українське підприємство з виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення в Дніпрі. Виробляє найекологічніші ракети-носії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

Першим і єдиним астронавтом незалежної України був Леонід Каденюк - льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації. Він пройшов підготовку в NASA до космічного польоту на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» місії STS-87 як спеціаліст з корисного навантаження. У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія».

/Files/images/P4120183.JPG

Леонід Костянтинович згадував: «Кожну вільну хвилину я і мої колеги використовували для спостереження і фотографування Землі та космосу. Такі заняття були найулюбленішими, а я вважав їх ще одним вражаючим і надзвичайно цікавим експериментом на борту «Колумбії». 2018 року українського космонавта не стало...

Наша бібліотека також долучилася до відзначення цього свята. В інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» вам запропонують літературну викладку «Через книгу до зірок», яка підготовлена бібліографом Демченко В.А. На виставці представлена література, у якій висвітлюється: історія освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами, що мало величезний вплив на освоєння космосу; підготовка та політ першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з літературою, яка розповідає про відкритий космос, роботу космонавтів та космічних станцій.

/Files/images/P4120184.JPG