• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «У світлі образів М.В. Гоголя» (До 210 – ти річчя від дня народження українського та російського класика, письменника 1.04.1809 – 4.03.1852)

«У світлі образів М.В. Гоголя» (До 210 – ти річчя від дня народження українського та російського класика, письменника 1.04.1809 – 4.03.1852)

2019-04-01

/Files/images/IMG_20190327_111556.jpg

«Знаю,що ім’я моє після мене буде щасливіше за мене, і нащадки тих самих земляків моїх можливо, з очима вологими від сліз, промовлять замирення моїй тіні…»

М.В. Гоголь

Про Миколу Васильовича Гоголя, написано дуже багато. Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Гоголь – це дивна загадка російського таланту. Гоголь - це дивна загадка російської душі. І це диво народилося на Полтавщині, на українській землі.

І тому таке велике значення Гоголя для української літератури. Гоголь визнаний, як один з найвеличніших митців слова, як відомо отримав право на безсмертя не лише завдяки значенню своїх творів, а й завдяки його впливу на розвиток літератури – як основний винуватець її самобутності і, пануючого в ній донині реального напрямку. Гоголь був корінним українцем – на відміну від більшості наших письменників - і безумовно, вільніший від іноземного впливу як на своє походження, так і умовами виховання.

/Files/images/IMG_20190327_111234.jpg

1 квітня – день народження письменника. Тож людина, яка народилася 210 років тому , захопила у суровий літературний полон і надихнула на творчість всіх; і дорослих, і дітей, і читачів, і бібліотекарів. І це може тільки радувати. Народився Микола Васильович Гоголь 1 квітня 1809 року у містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту Полтавської області. Письменницька діяльність досить різноманітна. Геніальний письменник, який писав російською мовою, став класиком і збагатив літературу своїми творчими шедеврами. Твори «Ревізор», «Миргород», «Тарас Бульба», «Вечори на хуторі біля Диканьки» та інші полонять душу читача до її глибини. У те щоразу важко віриться, але знамениті «Вечори на хуторі біля Диканьки», побачили світ , коли їхньому авторові всього було 22 роки. У 25 років видав «Миргород» і «Арабески», у 26 написав «Ревізор». До 33-х «Мертвими душами» і «Шинеллю» Гоголь по – сутті, завершив активну письменницьку діяльність. До ювілейної дати письменника в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. для учнівської молоді в був проведений Бібліогід за творчістю письменника «У світлі образів М.В. Гоголя ». Впродовж розповіді бібліотекар зупинилася на біографічному нарисі та творчому шляху геніального письменника, на видатних творах, які вийшли з під його пера, та на нових надходженнях , які надійшли до відділу, це такі як М.Гоголь «Українські повісті», М. Гоголь «Тарас Бульба», Євген Сверстюк «Гоголь і українська ніч». Звертаючись до молодих відвідувачів, бібліотекар порекомендувала, хто не знаний з творчістю письменника – романтика й гумориста, сатирика поринути в його творчість та прочитати деякі твори цієї талановитої людини.

Трагічна постать, роздвоєний дух, мученик перехресть, він запліднив ниву української літератури й започаткував ту російську літературу, що вийшла на світовий обшир. Можна сказати те, що дивлячись на портрет вибачливої усмішки Гоголя впізнають у всі часи і люблять його, як гумориста – поета і чарівника, за його чудові твори.

Запрошуємо відвідати наш відділ для ознайомлення з творчими шедеврами та біографічним нарисом Миколи Васильовича Гоголя.

/Files/images/P3270155.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 107

Коментарi