• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Інформаційна хвилинка біля книжкової виставки « Володар неоціненного скарбу» (До 380- ти річчя від дня народження І.С. Мазепи, гетьмана України)

Інформаційна хвилинка біля книжкової виставки « Володар неоціненного скарбу» (До 380- ти річчя від дня народження І.С. Мазепи, гетьмана України)

2019-03-19

/Files/images/IMG_20190318_192452.jpg

/Files/images/IMG_20190318_192548.jpg

А час летів і днів підкови

Губив, як зорі - блиск в траву…

І Самойлович сумнобровий

Віддав Мазепі булаву,

І той узяв її з любов’ю

Збудує він життя нове

І зійде на його вершини.

А крик гримить: «Нехай живе

Великий гетьман України!»

Володимир Сосюра «Мазепа»

Історія нашої держави надзвичайно багата на події та героїв. Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій, практично в кожного українця. Асоціацій героїчних – «гетьманська слава», іронічних - «до булави треба голови», зрештою самоіронічних – «де два українці, там три гетьмана»… Слово буквально просякнуте історією і водночас – якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Звичайно, що про гетьманів України вже багато написано, однак з року в рік продовжують з’являтися нові історичні відомості, які так чи інакше доповнюють або ж спростовують ті чи інші знання про того чи іншого гетьмана.

Одному з гетьманів України І. С. Мазепі 20 березня виповнюється 380 років від дня народження (1639 -1709рр.)

Постать цієї людини одна з тих знакових особистостей, яка є однією з найяскравіших, найвидатніших і найсуперечливіших української історії. Крім того, що це постать визначна за своїм масштабом як політичний діяч, військовий, дипломат, меценат, - мало кому з дійових осіб української історії випала така цікава і непроста доля за життя та після смерті. За минуле століття це ім’я не було забуте, як не забуто боротьбу під проводом Мазепи за свободу та незалежність України, яка була жорстокою і позначена багатьма трагічними подіями. Проте він не зійшов з обраного шляху і до кінця залишився вірним своїм переконанням.

З приводу дати від дня народження гетьмана України в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлена виставка «Володар неоціненного скарбу». На виставці представлені різноманітні друковані видання, які висвітлюють життєво історичний шлях неперевершеної історичної особи. Кожен небайдужий відвідувач, читач зможе зупинитися на хвилинку біля виставки та ознайомитись з історично – біографічною пізнавальною інформацією легендарного гетьмана Івана Степановича Мазепи. За Мазепою стояла правда, бо він щиро хотів волі своєму народові, його прагнення, його справа, як писав Орлик після Полтавської катастрофи і смерті гетьмана, справедливі, а справедлива справа, зрештою, завжди перемагає. Віриться в те,що українському народу гідне місце належить і славна пам'ять про великого гетьмана України Івана Мазепи.

Щодо окремих яскравих сторінок його біографії супроводжувало багато легендарних переказів, кількість яких після його смерті збільшувалась і вони ставали справжніми міфами або ж набували нового звучання. Бурхлива життєдіяльність Івана Мазепи й до цього часу оповита рядком таємниць та загадкових подій, які ще чекають на своє розкриття.

/Files/images/IMG_20190318_192658.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 29

Коментарi