Літературно-музична година «Піснею до серця, серцем до народу» (до 205-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка)

2019-03-13

/Files/images/IMG_20190313_133723.jpg

13 березня 2019 року з нагоди 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка на абонементі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» пройшла літературно-музична година «Піснею до серця, серцем до народу», присвячена творам Т.Г. Шевченка, що покладені на музику.На заході були присутні члени клубу «В колі друзів».

Шевченко і музика – це ще одна сторінка його багатогранної особистості. Нерозривними були для Тараса Григоровича поезія і пісня. Без пісні Шевченко не уявляв своє життя. Народна пісня, любов до якої поет проніс крізь усе життя, стала матір’ю його поезій. Тарас Григорович був музикальною натурою, мав чудовий голос, добру пам’ять і музикальний слух. Сам Шевченко усе своє життя залюбки співав українські народні пісні. Він володів драматичним тенором, що вражав глибокою задушевністю та справляв на слухачів дуже сильне враження.

Упродовж заходу бібліотекар відділу обслуговування Тимошенко В.С. відтворила цілісну картину життєвого та творчого шляху основоположника нової української літератури. На основі українських народних пісень на слова Т.Г. Шевченка розкрила чарівність пісенно-музичних творів та безмежну народну любов до творчості глибокого лірика. Розповіла про відомих українських композиторів, які у своїй творчості звернулися до поезії Великого Кобзаря. Бо саме завдяки поезії Т. Шевченка українська музика збагатилася новою соціальною тематикою, широкою галереєю народних образів.

У бібліотеці підготовлено книжкову виставку: «Ніжно вплітається в голос Дніпра добре і щире Шевченкове слово». В кінці заходу присутні переглянули літературу розміщену на виставці, де були представлені творчі скарби Т.Г. Шевченка та твори про нього. Під час проведення заходу звучало багато поетичних творів поета, а також пісні на слова Т. Г. Шевченка. Лірика Кобзаря і надалі буде джерелом натхнення композиторів. Нехай у музиці живуть слова Шевченка.