• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «І старий, і молодий Масляній радій!» ( засідання народознавчого клубу « Криниченька»)

«І старий, і молодий Масляній радій!» ( засідання народознавчого клубу « Криниченька»)

2019-03-06

/Files/images/P3050152.JPG

Масляна (Масниця, Сирна неділя, Масляниця, Колодка, Колодій, Запусти).

У сучасному житті своє місце знайшло свято Весни ( або проводи Зими), що увібрало в себе чимало рис давньої слов’янської Масляної. З 4 березня розпочався цього річ Масляний тиждень і триватиме по 10 березня.

Люди колись говорили: «Масляна, Масляна, яка ти мала, якби тебе сім неділь, а посту - одна». Бо ж, як відомо, Масляна – це останній тиждень М’ясниць, який передує Великому посту перед Великоднем.

Масляна складається з трьох частин; зустріч у понеділок, кульмінаційна точка, або «перелом» у «широкий четвер» і «прощальна неділя».

/Files/images/P3050141.JPG

Часи змінилися, прийшло нове покоління. Нині молодь не знає про таке свято. А тим паче про його звичаї. І ось на чергове засідання народознавчого клубу «Криниченька», який діє при інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» 5-го березня завітали наші постійні учасники учні ЗОШ №3 9-го «А» класу разом з класним керівником Присяжна С.А. З народознавчої пізнавальної години «І Старий, і молодий Масляній радій!» учні дізналися про історію, звичаї, традиції, обряди святкування свята Масляної. Присутні переглянули відеоролик про назви днів Масляного тижня. Захід супроводжували українські пісні по тематиці свята. Для учасників клубу були запропоновані загадки господині Масляної, відповідаючи на які діти отримували солодощі.

/Files/images/P3050143.JPG

«Родзинкою» зустрічі стала виставка – інсталяція «Масляна до нас прийшла, млинців пору принесла». Тут були представлені книжково-періодичні видання, пов’язані з Масляною та традиційні масляні страви, якими пригостилися учасники. Захід підготували і провели провідний бібліотекар інформаційно-краєзнавчого відділу Байрак Л.І. та бібліограф Демченко В.А.

Наші традиції не повинні забуватися, вони формують нашу культуру, звичаї та обряди минувшини.

/Files/images/P3050136.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 65

Коментарi