• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «В душі народу Кобзареве слово» (До 205 – ти річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, українського поета, прозаїка, драматурга 1814-1861рр.)

«В душі народу Кобзареве слово» (До 205 – ти річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, українського поета, прозаїка, драматурга 1814-1861рр.)

2019-03-04

/Files/images/IMG_20190302_111323.jpg

Кобзарем його ми звемо,

Так від роду і до роду;

Кожний вірш свій і поему

Він присвячував народу.

Він любив усе прекрасне,

Все ненавидів потворне,-

І його ім’я незгасне,

Світлий образ неповторний.

Все йде, все минає… Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують у світі в пошуках краю землі, істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує усе людство. До них належить і ім’я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Увесь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, - писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини». Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду знаходять відображення в його творчості.

/Files/images/IMG_20190302_111420.jpg

Шевченків «Кобзар»… Це Біблія українського народу, якій судилося бути безсмертною.

Нині, як і щороку, ми вшановуємо пам'ять геніального поета, прозаїка, драматурга, художника. Однак цього року 9 березня виповнюється 205 років від його дня народження. В інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «АМБ» провідним бібліотекарем Байрак Л. І. підготовлено виставку-персоналію «В душі народу Кобзареве слово», де відвідувачі та користувачі мають змогу ознайомитися з життєвим та творчим шляхом поета, переглянути фото його унікальних мистецьких робіт, переглянути монографії та статті про творчість Кобзаря. Особливу увагу привертає книга з ілюстрованими світлинами місць, що пов’язані з перебуванням Т.Г.Шевченка в різних місцях України. Слід наголосити на книзі «Шевченкіана Придніпров’я», яка пов’язуючи поета з нашим краєм, розповідає про важливі віхи життя та творчості.

Ім’я Кобзаря золотими літерами вписане в історію не тільки української, а й світової літератури.

/Files/images/IMG_20190302_111433.jpg

Поезія Тараса Шевченка живе! Велика спадщина поета продовжує служити людям, захоплює нас своєю мелодійністю, своїм багатством, красою слова, поетичністю, становить нашу національну гордість і славу. Завжди цінними є слова поета: «Учітеся, читайте, І чужого научайтесь, Й свого не цурайтесь…»

Кiлькiсть переглядiв: 80

Коментарi