Книжкова виставка-роздум «Знань і розуму основа – рідна мова, рідне слово!»

2019-02-18

/Files/images/IMG_20190220_124256.jpg

Щороку 21 лютого Україна, разом зі світовою спільнотою, відзначає Міжнародний день рідної мови.

Історія цього свята пов’язана з доволі драматичними подіями. Саме 21 лютого 1952 року була жорстоко розстріляна демонстрація захисників бенгальської мови в азійській країні Бангладеш, які вимагали визнання мови банго як державної. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладешу) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників, полеглих за рідну мову.

На пропозицію цієї держави у жовтні 1999 року на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було встановлено відзначення Міжнародного дня рідної мови. Саме ця організація постановила: «щорічно, в усьому світі, в усіх країнах, – великих і малих, – в один і той же день, 21 лютого, починаючи з 2000 року, проходять свята рідної мови». Головне завдання свята – привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу. Вперше Міжнародний день рідної мови святкували 21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року з метою зміцнення державотворчої функції української мови, а також для сприяння вільному розвиткові мов національних меншин. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови.

До Міжнародного дня рідної мови на абонементі нашої бібліотеки презентована книжкова виставка-роздум: «Знань і розуму основа – рідна мова, рідне слово!», де читачі зможуть привітати один одного зі святом мови, познайомитися з новими книгами українських поетів та письменників та кращими зразками вітчизняної літератури.

Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Кiлькiсть переглядiв: 298

Коментарi