Виставка – вшанування «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна» (До 75-ти річчя визволення Апостолівщини від нацистських окупантів)

2019-01-29

/Files/images/P1290114.JPG

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни

Їх життя, їх помисли високі

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій

Як зіницю ока, берегти.

В.Симоненко

Цей рік дуже знаменний та урочистий для нашої Апостолівщини.

Все далі і далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, але ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто не замислюючись, віддав своє життя в ім’я Перемоги. У наших серцях навіки залишиться пам’ять про людей близьких і зовсім невідомих – тих хто боронив свій отчий край.

Немає такого міста чи села, такого поля чи гаю, де б у жорстокій боротьбі не пролилася кров воїнів, де б не проявилася їхня могутність і відвага, адже кожен знав: він – не загарбник, він – захисник.

75 років віддаляють нас від тих подій Великої Вітчизняної війни…

5 лютого 1944 року Апостолівщина була остаточно звільнена від нацистських окупантів. Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс Перемогу та визволення над окупантами, живе і нині серед наших земляків.

З нагоди урочистої та пам’ятної дати 75-ти річчя визволення Апостолівщини в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» в інформаційно – краєзнавчому відділу провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлено виставку – вшанування «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». Виставка привертає увагу книжковими, періодичними виданнями, фотоальбомом «Вони визволяли місто Апостолове» де вміщено фотознімки воїнів – визволителів.

Літопис фронтових доріг, воєнних подвигів наших земляків, визволителів району, простих громадян, які у роки Великої Вітчизняної війни (1939 – 1945рр.) відстояли честь та незалежність рідної землі розкриває цікавий зміст книги М.І.Іщенко «Апостолівщина у роки Великої вітчизняної війни». Ця книга є ще однією спробою увіковічнити, залишити для нащадків імена, подвиги тих, хто наближав звільнення та Перемогу, але не дожив до неї.

Виставка приурочена подіям війни, стане в нагоді всім, кого цікавить історія рідного краю, сторінки про визволення краю та хто бажає більш детально познайомитися з героїчним минулим своєї маленької батьківщини.

Апостолівчани свято шанують пам’ять про тих своїх земляків, які не повернулися з війни, які віддали своє життя за свободу, та Перемогу. Не згасає і ніколи не згасне пам’ять про воїнів, які загинули під час визволення району і поховані на його території, про партизанів та підпільників.

Подвиг визволителів для кожного з нас є взірцем мужності, любові, в ім’я життя на землі.

З Днем Визволення, шановні наші відвідувачі та земляки!

/Files/images/Визволення.JPG