Книжково – журнальна мозаїка «На щастя, на здоров’я, на Новий Рік!»

2019-01-04

/Files/images/f/P1040104.JPG

/Files/images/f/P1040105.JPG

Новорічний славний час

Зі Святками пройшов до нас!

Хай щедрівка і колядка

Привітає щиро Вас!

В святах зимового циклу найповніше розкриваються Новорічно – Різдвяні обрядові дійства. Недаремно в Україні їх відзначали надзвичайно урочисто. Для нас, українців, мабуть найдивовижнішим і найурочистішим з усіх зимових свят є Різдво.

Різдво Христове – це свято любові. У цей надзвичайно важливий час для нашої держави ми всі маємо пройнятися духом різдвяної любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі. І нехай оцей всемогутній, пре ображаючий дух світлого Народження Христового запанує в наших серцях нині і повсякчас, і на віки вічні! Славімо його!

Ми віримо в те, що в ніч перед Різдвом місяць на небі ніби наближається до нас, зірки стають яскравіше, мороз стає лагіднішим і навіть вітер затихає, щоб не дай Боже не порушить чарівної таємничості цієї ночі.

Традиційно Різдвяні свята починаються зі Святвечора, який заходить шостого січня. Це переддень Різдва Христового. З давніх – давен в Україні готувались до цього великого свята охоче й ретельно. Про традиції, а саме історію самого свята Різдва (народження Ісуса Христа), які готувати страви на Святвечір, а їх повинно бути дванадцять, рецепт приготування основної страви Куті, перекази, легенди, колядки, щедрівки, захоплять Вас шановні відвідувачі. Книжкова – журнальна мозаїка «На щастя, на здоров’я, на Новий Рік», до Новорічно – Різдв’яних свят, яку підготувала провідний бібліотекар Байрак Л.І. інформаційно – краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» ознайомить Вас з цікавою , захоплюючою, народознавчою інформацією про обряди зимових свят.

Всім, хто любить святкувати і гостей зустрічати, буде ще одна нагода попразникувати – заходить старий Новий Рік. Свято це давнє і популярне як у слов’ян, так і в багатьох народів Європи.

Традиційний обряд Маланки, коли щедрують (13 січня), свято Василя, коли здійснюється обряд посипання (14 січня), про все це можна дізнатись, звернувшись до нашої новорічної виставки.

По всій Україні від хати до хати

Колядка й щедрівка іде Вас вітати.

Щедрий вечір в хаті і Різдво Христове,

Святе Водохреща й Василя Святого.

Вас зі святками, добрі люди,

Хай Вам щастя й доля буде.

Не на день і не на рік,

А на довгий – довгий вік!

Щиро зичимо Вам у ці святкові і подальші дні міцного здоров’я, добра і злагоди, достатку і благополуччя. Нехай ці традиційно світлі, добрі для нашого народу свята святкуються у Ваших сім’ях у радісній, доброзичливій, теплій атмосфері! Зі СВЯТАМИ ВАС!!!