Виставка – портрет «Людина – легенда. Геній медицини» до 105 – річчя від дня народження видатного українського хірурга, письменника Миколи Амосова.

2018-12-17

/Files/images/f/АМОСОВ.jpg Микола Михайлович Амосов (1913 – 2002) – радянський та український лікар, учений в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, лауреат Ленінської премії, Державних премій України в галузі науки і техніки. Доктор медичних наук, Герой України. Директор Інституту серцево-судинної хірургії. За своє життя переніс близько п’яти операцій на серці, почав лікувати порок серця, створив апарат штучного кровообігу «серце – легені», прооперував більше 10 тисяч людей і практично всіх їх врятував від смерті. Ним винайдено велику кількість унікальних технологій, які раніше не були відомі світу. Лікар вважав, що під час занять спортом потрібно доводити пульс не менш, ніж до 140 ударів в хвилину, інакше будь – яка вправа втрачає свій сенс. Після того, як у самого Миколи Михайловича почалися проблеми зі здоров’ям, розробив унікальну методику боротьби зі старістю, яка включала в себе щоденні помірні навантаження і правильне харчування. Ця методика дозволила вченому не тільки прожити 89 років, але і до 85 років не страждати від задишки та стенокардії. М. М. Амосов – автор понад 400 наукових робіт, включаючи монографії, ряд яких перевидано в США, Японії, Німеччині, Болгарії. Микола Михайлович широко відомий як письменник. Його повісті «Думки та серце», «Записки з майбутнього», «ППГ-2266», «Книга про щастя та нещастя» неодноразово видавалися у нас в країні та за кордоном. У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки «Великі українці». З нагоди 105-го дня народження видатного українського хірурга, письменника Миколи Амосова в бібліотеці діє виставка – портрет «Людина – легенда. Геній медицини», оформлена бібліотекарем кафедри юнацтва.